“SHAZAM!” fragmanında ortaya çıkan ilginç JUSTICE LEAGUE detayı

JL hakkında güzel bir detay öğrenmiş olduk...

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Shazam! fragmanı yayınlandı. Çoğu kişi fragmanı oldukça beğendi. Ben de kostüm dışında neredeyse her şeyi beğendiğimi söyleyebilirim. Başarılı bir film izleyeceğiz gibi görünüyor gerçekten.

Man of Steel filminden sonra, o evrende yaşayan sıradan insanların gözünde Superman’in konumu değişkenlik gösteriyordu. Kimi onun bir tanrı olduğunu kimi insanlık için bir tehlike olduğunu kimi ise bir koruyucu olduğunu düşünüyordu. Bruce Wayne onun bir tehdit olduğunu düşündüğü için Batman v Superman‘de ona savaş açmıştı ancak sonrasında fikrini değiştirdi ve Justice League‘de dost olarak aynı cephede savaştılar. Batman’in fikrinin değiştiğini biliyorduk ancak normal insanların gözünde Superman nasıl görülmeye başlandı bunun hakkında bir fikrimiz yoktu.

Shazam! fragmanında öğrenmiş olduk bunu. Zaten fragmanı izlediyseniz biliyorsunuzdur, bir sürü Batman ve Superman göndermesi vardı arka planda. Şu an bahsettiğimiz detayı da arka planda yer alan bir gazete kupüründen öğrendik. “SUPERMAN IS BACK” (Superman Geri Döndü) başlığı atılan haberde şu cümle yer alıyor: “Amazon’dan gelen kadın ve Batman, Lex Luthor’un planının engellenmesine yardımcı oldu.”

Some of the props seen in Freddy’s room in the Shazam! trailer.

David F. Sandberg (@ponysmasher)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bu satırdan anladıklarımız, insanlar kahramanlarımızı gerçekten kahraman olarak görüyor ve olaylardan Lex Luthor’u suçluyor. Başka bir detay ise Wonder Woman’ın adının henüz bilinmemesi.

Ancak anladığımız kadarıyla herkes Lex Luthor’u suçlamıyor. Bu konuda şüpheleri olan insanlar da var gibi. Çünkü bir alt satırda şunlar yazıyor: “Bu olayın sorumlusunun kim olduğunu bulmak için dünya çapında çalışmalar yürütülüyor, uzmanların bulduğu sonuçlara göre belirtiler Lex Luthor ve arkadaşlarını işaret ediyor.”

Yani sanıyoruz dünya olayları Lex Luthor’un yaptığını düşünüyor ancak henüz kesin olarak suçlayamamışlar.

Siz ne diyorsunuz bu detaylar hakkında?

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER