SEN NASIL BİR KRALSIN? FIGHT CLUB ile ilgili ödevine, sadece FIGHT CLUB’ın ilk kuralını yazan öğrenci TAM PUAN aldı!

Uzun zamandır gördüğümüz en kral hareket...

Üniversitede pek çok profesör, 19 kelimelik bir ödevi kabul etmez. Ancak iş Fight Club olunca ve bir de yaratıcı bir öğrenciyle karşı karşıya ise, tam puan bile verebiliyor.

Amerika’da okuyan Allison Garrett isimli öğrencinin Fight Club filmi ile ilgili bir ödev hazırlaması gerekiyordu. Bu ödevi yaratıcılığı ve mizahıyla hazırlayan öğrenci, sadece 19 kelimeden oluşan ödeviyle tam puan almayı başardı.

Hani Fight Club’ın, herkesin bildiği efsane bir repliği var ya?

“DÖVÜŞ KULÜBÜ’NÜN İLK KURALI, DÖVÜŞ KULÜBÜ HAKKINDA KONUŞMAMAKTIR.”

Amerikalı genç kız, öğretmeni bir film hakkında inceleme yazmasını isteyince, 1999 yapımı kült film Fight Club’ı seçti. Tabii Dövüş Kulübü’nün ilk kuralını bildiğinden Dövüş Kulübü hakkında konuşamadı. Hem zamandan tasarruf etti hem de belki tam puan alamayacağı ödevinden tam puan aldı.

Öğretmenine gönderdiği Word belgesi, filmden yaptığı alıntı dışında bomboştu. Ha, bir de altında öğretmenine bir mesaj vardı: “Bu kadar. Makale bu.”

Detaylı incelemek istersiniz diye, kendisinin attığı tweet’i aşağı bırakıyorum. Twitter’da inanılmaz ilgi gören bu olay, 200 binden fazla beğeni aldı.

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER