RUSSO BİRADERLER, LOKI’nin yaşadığını söyledi; ama düşündüğünüz şekilde değil

Yani yaşıyor ama öyle tam olarak da yaşadığı söylenemez...

Loki’ye ne olduğu hakkında büyük bir spekülasyon vardı hayranların arasında. Avengers: Endgame’in yönetmenleri Anthony ve Joe Russo kardeşler, Business Insider’a konuştu ve bir nebze olsun bu konuya açıklık getirdiler.

*İçeriğin devamında Avengers: Endgame hakkında spoiler olacak. Eğer filmi izlemediyseniz, buraya tıklayarak spoilersız incelememizi okuyun.

Bildiğiniz üzere Loki, Infinity War’da Thanos tarafından öldürülmüştü ve ölümü eldivenle olmadığı için bu filmde geri dönenler arasında yoktu. Film sırasında, Avengers geçmişe gittiğinde bir şekilde Tesseract’i ele geçirmiş ve ortadan kaybolmuştu. Film boyunca bir daha hiç gözükmemesinden ve kendisi sürekli ölüp ölüp dirilen bir arkadaşımız olarak bilindiğinden, hayranlar onun geri döneceğini düşünüyorlardı; bunun hakkında da teoriler üretiyorlardı.

Russo’lar, Loki’nin Uzay Taşı’nı alıp ortadan kaybolmasıyla farklı bir zaman çizgisi yarattığını doğruladılar.

Kaptan Amerika’ya dağılmış zaman çizgisindeki taşları nasıl düzelttiği sorulduğunda ise Russo’lar MCU’daki multievreni açıkladı.

Joe Russo, “Amaç, taşların bırakıldığı noktaya gidip geçmiş zaman çizgilerini düzeltmesiydi.” şeklinde konuştu.

“Loki, Zaman Taşı ile ışınlandığında, kendi zaman çizgisini oluşturabilirdi. Bu, çok karışık olurdu ve Loki’yi bulamazsa Cap için durumu düzeltmek imkansız olurdu. Loki, Uzay Taşı’nı alarak çok dramatik bir şey yaptı. O taş ile dallı budaklı bir gerçeklik yarattı.”

“Çoklu evrenler ve dallı budaklı gerçeklikler ile uğraşıyoruz, yani bir sürü farklı gerçeklik var.” şeklinde ekledi Anthony.

Örnek vermek gerekirse Captain America, Peggy Carter ile kendi alternatif zaman çizgisini yarattı. Taşları orijinal zaman çizgilerine koyarken de, Joe Russo’nun söylediğine göre Falcon’a kalkanını vermek için normal zaman çizgisine dönmesi gerekmiş.

Yani durum çok karışık anlayacağınız. MCU’nun zaman çizelgesi aşırı ilginç bir hal aldı. İşin içinden çıkmak çok zor. Elimden geldiğince Russo Kardeşler’in açıklamalarını size aktardım ama Türkçe’ye çevirmesi bile zor olan bu açıklamaları inşallah anlayabilmişsinizdir.

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER