REDDIT’te “Thanos’un haklı olduğunu düşünenler” grubunun yarısı, DENGEYİ sağlamak için banlanacak!

Müthiş bir olay ya, bayıldık...

Yüksek ihtimalle biliyorsunuzdur ama ben yine de size bir bilgilendirme geçeyim: Reddit, içinde binlerce topluluk barındıran bir platform. Neredeyse her konudan topluluk bulabiliyorsunuz içeride. Futbol, spor, iPhone, bilim gibi çok çok fazla kişiyi barındıran topluluklardan tutun, soğandan nefret edenlerin bir araya gelip tamamen bunun üzerine konuşup mizah ürettiği topluluklara kadar. Reddit’te mutlaka kendinize hitap eden bir topluluk buluyorsunuz yani kısaca.

Bildiğiniz gibi Avengers: Infinity War‘da Thanos’un parmak şıklatmasıyla evrenin yarısını yok etmesi ve kendi değimiyle bunu “denge”yi sağlamak için yapmasını haklı gören bir tayfa var. Evrenin yok olmaması için bunu yapmasını kötü bir şey olarak görmüyor bu arkadaşlarımız. Doğal olarak, bu insanların bir araya gelip Reddit’te bir topluluk kurması da kaçınılmaz. Reddit’te “Thanos Did Nothing Wrong” yani “Thanos Hiçbir Şeyi Yanlış Yapmadı” isimli bir subreddit var. Bahsettiğim gibi, bu tayfa, Thanos’un evreni kurtarmak için bütün bunları yaptığını ve yaptığı her şeyde haklı olduğunu düşünüyor.

Reddit adminleri tarafından geliştirilen bir yazılım sayesinde, 9 Temmuz‘da bu subreddit’e üye olan kullanıcıların yarısı banlanacak. Tek amaç “denge”yi sağlamak. Yazılım, parmağını şıklatıp banlayacağı hesapları rastgele seçecek ve banlanan kullanıcılar gerçekten bir daha bu subreddit’e giremeyecek. Subreddit’te konuşulana göre bu aktivite, “1 saat içinde bir çevrimiçi forumdan banlanan en çok aktif kullanıcı” unvanıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek.

Bence harika bir olay bu. Bakalım o topluluktakiler, aynı şey kendilerine de yapılınca Thanos’u desteklemeye devam edecekler mi? Siz ne diyorsunuz bu konuda?

GÜNCELLEME: Topluluk şu an 500.000 üyeye ulaştı. 9 Temmuz’da yapılacak banlamadan sonra banlananlar “Ruh Taşının İçinde” isimli gruba alınacaklar.

Kategori
FİLMTEKNOLOJİ
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER