QUENTIN TARANTINO, son 10 yılda en sevdiği ikinci filmin DUNKIRK olduğunu söyledi

Ünlü yönetmenin beğenilerini ve Christopher Nolan filmleriyle alakalı düşüncelerini derledik...

Efsane yönetmen Quentin Tarantino, son 10 yılda en sevdiği filmin Christopher Nolan’ın 2017’de vizyona giren filmi Dunkirk olduğunu söyledi ve en sevdiği Nolan fimlerini sıraladı.

2019’u geride bıraktık ancak “decade” yani son 10 yıl geyikleri bitmiyor tabii ki haliyle. Her türlü mecrada “Son 10 yıl” diye başlayan içeriklere rastlamak mümkün. Onlardan birini daha okumak için hazır olun. Geçtiğimiz günlerde Quentin Tarantino, katıldığı bir podcast’te Christopher Nolan‘ın Dunkirk filmi hakkında birtakım yorumlarda bulundu. Şimdi bir anda ne alaka diyeceksiniz belki ama Tarantino’nun katıldığı podcast’in adı “yeniden izlenebilir” anlamına gelen “Rewatchables”. Bu podcast’te eski filmler tekrardan izlenerek, filmlerin analizi yapılıyor gelen konuklarla beraber.

Dunkirk’i 3. kez izlediğini belirten Tarantino, normalde 2010’lu yıllarda izlediği filmler arasında Dunkirk’e bu kadar üst sıralarda yer vermediğini ancak son izlediğinde filmdeki insanların hikayesine odaklandığını ve bu da filmi, eskisine göre daha fazla sevmesine neden olduğunu söylüyor. Tarantino’nun konuk olarak katıldığı Rewatchables podcast’inde normalde Dunkirk gibi yeni filmler konuşulmuyor. Ancak ünlü yönetmen özellikle bu film hakkında konuşmak isteyince programı hazırlayanlar da kabul etmiş tabii ki. Dunkirk hakkında konuşmuşken, Christopher Nolan’ın diğer filmleri hakkında konuşan Tarantino, en sevdiği 3 Nolan filmini şöyle sıralamış: Dunkirk, Batman Begins, The Prestige.

Kategori
FİLMHABER
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER