OSCAR kazandıktan sonra göklere çıkan PARASITE, dünya genelinde 200 milyon dolar hasılata ulaştı!

Oscar'a damga vuran Parasite, 200 milyona ulaştı...

92. Oscar Ödülleri’ne damga vuran Parasite’in dünya genelindeki hasılatı 200 milyon dolara ulaştı.

Parasite, Oscar’da En İyi Film de dahil olmak üzere 4 ödül birden alarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Bu başarının ardından birçok ülkede kopya sayısını ikiye katlayan film, dünya genelinde 200 milyon dolar hasılata ulaştı.

Variety’nin haberine göre filmin Oscar kazandıktan sonraki hafta sonunda gişe miktarı, %234 artış gösterdi. Bu artış, tarihin en büyük “Oscar sonrası artışı” oldu. Parasite’in Amerika’daki kazancı 44 milyon dolar, dünyanın geri kalanındaki kazancı ise 175 milyon dolar. Amerika’da elde ettiği hasılat miktarı, bir yabancı film için çok yüksek seviyede.

Parasite’in sinema yolculuğunu bugüne kadar çok konuştuk. Şimdi de bir süre dizi yolculuğunu konuşacağız gibi duruyor, zira HBO Parasite’i diziye uyarlamak için çalışmalara başladı. Diziyle ilgili elimizde olan çok az detay var ancak onları da bir içerikte topladık, okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER