Orijinal AVENGERS kadrosunun 5’i, ortak olarak özel tasarım dövme yaptırdı; peki bu dövmenin anlamı ne?

Detayları derledik...

Avengers: Infinity War vizyona girdiğinden beri rekor üstüne rekor kırıyor, popüler kültürün her alanını etkisi altına almayı kolaylıkla başarıyor. Mizahi paylaşımlar, kırdığı hasılat rekorlarının haberleri, Thanos’un dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Fortnite’a konuk olması falan derken bu aralar Avengers her yerde. Gözümüzü nereye çevirsek onları görüyoruz. Son 10 yılda sinema sektörünü domine edip popüler kültür tarihinde önemli bir yer edinen Avengers ekibi, bu başarılarını vücutlarında da ölümsüzleştirdi. Avengers ekibi derken orijinal Avengers ekibini kastediyorum. Orijinal altılıdan dövmeyi yaptırmayan tek kişi Hulk’ı canlandıran Mark Ruffalo. Biz olayı Robert Downey Jr’ın Instagram paylaşımında gördük. Şöyle aşağı bırakayım, oradan yana kaydıra kaydıra tüm video ve fotoğraflara bakın, sonra muhabbete devam edelim.

Dövmenin yapılış anını bu şekilde paylaşan Robert Downey Jr, Entertainment Weekly‘e verdiği röportajda olayı daha detaylı şekilde anlattı:

“Orijinal Avengers altılısının 5’i dövmeyi yaptırdı. Altıncısı da dövmeciydi, beşimize de dövmeyi yapan oydu. Mark Ruffalo dövmeyi yaptırmamayı tercih etti. Fikir, Johansson’dan çıktı. O ve Evans, dövmeyi New York’ta birlikte yaptırdılar. Sonra onların inanılmaz adamı Josh Lord, New York’tan Los Angeles’a gelip benim ve Renner’ın dövmesini yaptı. Ardından hep beraber Hemsworth’ü dövmeyi yaptırması için zorladık, o da dayanamayıp yaptırdı.”

Josh Lord’un tasarladığı dövme, artık orijinal Avengers ekibinin 5’inde var. Tabii bu dövme farkındaysanız direkt normal Avengers’ın A’sı değil. Özel bir tasarım. Dövmenin her bir yanı, başka bir kahramandan bir parça taşıyor. Tasarımı açıklamak için internette bir sürü görsel hazırlamışlar. Onlardan güzel olan birini buldum, aşağı iliştiriyorum.

Bu arada bu dövme kısa sürede trend oldu. Dünyanın dört bir yanından birçok Marvel hayranı bu dövmeden yaptırdı, birçok kişi de yaptırmayı düşündüğünü söylüyor.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER