Oluşumu, aile hayatı, güçleri ve diğer her şeyiyle: VISION kimdir?

Detaylı bir şekilde anlattık...

Kafasında Zihin Taşı’yla bir oraya bir buraya uçan ve duvarlardan rahat rahat geçen Vision abimiz aslında kimmiş size onu tanıtmaya çalışacağız. Bunu Infinity War öncesi karakter hakkında kafanızda az çok bir şeyler oluşsun ve filmi de ona göre izleyin diye yapıyoruz çünkü her zaman söylediğimiz gibi Marvel Evreni’ni sadece sinemadan takip etmek oldukça zor. Bu arada Zihin Taşı da dahil olmak üzere tüm Sonsuzluk Taşları‘nı tanıttığımız içeriği okumak için buraya tıklayabilirsiniz, hem Infinity War‘u hem Vision‘ı anlamak için taşlar hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Hadi başlayalım!

Vision ilk olarak Marvel daha Marvel değilken 1940’larda uzaylı olarak Timely Comics’de yayınlandı. Hatta oradaki adı Aarkus’du. Sonra da 1968’de Ultron’un Yenilmezler’e karşı kullanmak istediği bir Android olarak gördük. Asıl karşımıza çıktığı çizgi roman ise 2015 yılında yayınlandı ve bu şekilde hayatımıza girmiş oldu. Aslında bu çizgi romanda Vision ve ailesinin yaşadığı trajedik bir olay anlatılmaktaydı. Yani bir aile dramıydı demek daha doğru olacaktır.

Vision’ın isminin Aarkus olduğu zamanlar. Evet, Martian Manhunter bu karakterden çakma.

Nasıl aile sahibi oldu, diyecek olursanız şöyle ki Vision, Scarlet Witch’den hoşlandı ancak Scarlet Witch, Wonder Man’den hoşlanmasına rağmen Vision’ı da kırmak istemediğinden beyin dalgalarını Vision’a verdi. Bunun üzerine Vision, Scarlet Witch’in beyin dalgalarını kullanarak Virginia’yı yarattı ve birlikte iki çocuk yarattılar. Aile robot olmasına rağmen insanlaşmak istediği için Washington’da bir evde yaşıyorlardı ve burada Vision Amerika Başkanı’na danışmanlık tarzı bir hizmet veriyordu. Bu sırada da çocukları okula gidiyor, normal birer insan gibi yaşamaya çalışıyorlardı.

Oğlu Vin, okulda bir çocukla kavga ediyor. Bunun üzerine kavga ettiği çocuğun babası, Vin’in annesi Virginia’yı eve çağırıyor ve tam da Virginia’yı vuracakken oğlunu öldürüyor, Virginia da çocuğun babasına yumruk atarak onu komaya sokuyor. Bu olayda normalde her zaman doğruyu söyleyen Vision insanlaşarak yalan söylüyor ve ailesini korumaya çalışıyor.

Vision, sinemada ilk olarak karşımıza Ultron Çağı’nda gözüktü. Onu aslında Demir Adam’ın Jarvis’i olarak bilirken bir anda kafasında Zihin Taşı’yla gördük (Zihin Taşı da Loki’nin asasında olan taş). Bu taşı Thanos Loki’ye verdi ancak taşı Tony Stark ve Bruce Banner, Ultron’a hayat vermek için kullandı. Ultron fazla şeytani bir zihne sahip olduğu için onu Vision’a hayat vermek için kullandılar. Vibranium’dan yapılan Vision, Thor’un çekicinden alınan enerjinin zihin taşıyla birleşmesiyle doğmuş oldu. Vision hala alnındaki bu taş sayesinde uçabiliyor ve maddenin içinden geçebiliyor.

 

Biraz da güçlerinden bahsedelim:

  • Bilgisayar Beyin: Bilgisayarlara kablosuz ya da direkt olarak bağlanabilir ve istediği gibi kullanabilir. Bu da güvenlik sistemlerinin onu durdurmada yetersiz olduğunu gösterir. Nükleer füzeler gibi şeylere rahatça ulaşabilir ve kontrol edebilir.
  • Nanit Vücut: Vücudu binlerce küçük parçadan oluşuyor ve bu sayede küçük alanlara girip seyahat etmesini sağlıyor. Kendini milyonlarca küçük parçaya bölerek sistemlere sızmasını ve onu rahatça kullanabilmesini sağlıyor.
  • Holografik Manipülasyon: Hologramlar yaratabilir. Bunun en büyük örneği giydiği kıyafetleridir.
  • Süper İnsan Refleksleri: Normal bir insana kıyasla oldukça gelişmiş refleksleri vardır.
  • Süper İnsan Dayanıklılığına Sahip: Asla yorulmaz.
  • Süper İnsan Gücü: 50 tonluk bir şeyi rahatça kaldırabilir.
  • Uçmak
  • Zihin Kontrolü
  • Solar Enerji Işınları: 500’den 30,000 derece fahrenhayta kadar ısı üretebilen enerji dolu ışınlar fırlatabilir.
  • Hızlı olması: Işınlanırcasına hızlı hareket edebilir.
Kategori
ÇİZGİ ROMANFİLM
Uğur Salim Demirtaş

Teknoloji, film ve dizi meraklısı. Oyun delisi. Uyku uyuyamaz, uyursa da uyanamaz. Meslek seçimi konusunda dişçilik ile yazılımcılık arasında kalacak kadar kararsız. Takıntılı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER