NUH TEPESİ Filminden Yeni Fragman Geldi!

Beklenen filmin vizyon fragmanı yayında...

Cenk Ertürk’ün ilk uzun metrajı Nuh Tepesi’nin fragmanı yayınlandı. Başrollerinde Ali Atay, Haluk Bilginer, Hande Doğandemir gibi isimlerin olduğu film, babasının küçükken diktiği ağacın altına gömülme isteğiyle uğraşan Ömer’in hikayesini konu ediniyor. Fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Fragman oldukça başarılı görünüyor. Kendini ne klasik bir “arthouse” filmi gibi pazarlıyor ne de gişe filmlerinin alışılageldik fragman formülünü uyguluyor. Hikayenin dramatik yapısına, içeriğine ve mesajlarına dair yeteri kadar ipucu veriyor. Ayrıca fragmanda temponun yükseldiği yerlerde hikayenin muhtemel düğüm noktalarından kesitler sunarak “sıkıcı” bir film izlenimi vermekten rahatça uzaklaşıyor. Nuh Tepesi, kendi kulvarında sayılabilecek birçok filme göre “festival filmi” damgası yemekten daha çok sıyrılıyor. Bu çok mutluluk verici.

Nuh Tepesi her kitleden insanın ilgisini çekebilecek bir film gibi duruyor. Filmin vizyon tarihi 6 Mart, kaçırmayınız efendim.

Kategori
FİLMHABER
Kerem Uluçay

Sinefil, amatör yönetmen, koleksiyoner. Eski müzisyen ve basketbolcu. Şu sıralar mühendislik öğrencisi. Çizgi roman ve tiyatro diğer ilgi alanları.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER