Ne İzleyeceğine Karar Veremeyenlere: Netflix’ten Rastgele 5 Film Önerisi!

Biraz “Netflix and chill” yapmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz...

Günümüzün en popüler dijital film-dizi platformu Netflix’te yer alan, türüne ve yılına bakılmadan rastgele seçilmiş, benim oldukça beğendiğim 5 adet filmi sizlerle paylaşıyorum.

İnsan Netflix’i açıyor, ne izlesem diye uzun uzun ana sayfada geziyor ve bir şey bulamıyor bazen. İşte o derdinizi bir nebze de olsa gidermek için ara ara böyle listeler hazırlayacağız. Bu listedeki filmlerin hepsi Netflix Orijinal Filmi değil, yalnızca Netflix Türkiye’de yer alan filmler. Buyurun!

 

Dolemite Is My Name

“Godfather of Rap” lakaplı efsane komedyen Rudy Ray Moore’un renkli dünyasına adım atın! Eddie Murphy’nin hem Moore’u hem onun yarattığı efsane karakter Dolemite’ı muhteşem canlandırdığı bu film, beklentilerimin oldukça üzerinde çıktı. Ayrıca bir biyografi olan bu hikaye sizi 1975 yapımı Dolemite filminin kamera arkasına götürmeyi de vadediyor.

 

Atlantics

Baştan söyleyeyim, düpedüz arthouse filmidir kendileri. Bu sene Cannes’da yarışmışlardır, hatta Jüri Büyük Ödülü kazanmışlardır. Sonra bu film çok sıkıcı, çok yavaş akıyor demeyiniz. Netflix orijinal filmidir, maalesef şirketin 2019’da çıkardığı diğer başarılı işlerin arkasında kalmıştır. Mati Diop’un yönettiği, senaryosunu Olivier Demangel ile birlikte yazdığı Senegal yapımı Atlantics, hayaletlerle iç içe geçmiş bir aşk hikayesi anlatıyor. Öte yandan çok güçlü bir “yoksulluk” portresi çiziyor.

 

Coach Carter

Çok güçlü ve ikonik bir gerçek başarı hikayesi. Spor filmleri içinde Coach Carter’ın benim için hep ayrı bir yeri olmuştur. Özellikle basketbol ile ilgiliyseniz, bu film sizin için de çok şey ifade edecektir. Gerçi basketbol ile ilgiliyseniz, bu klasiği çoktan izlemişsinizdir. Henüz izlemediyseniz, Netflix size bu imkanı sunuyor.

 

The Imitation Game

The Imitation Game oldukça bilindik bir film. 2015 Oscar ödüllerinde En İyi Film dahil 8 adaylık alıp En İyi Uyarlama Senaryo dalında ödüle ulaşmıştı. Benedict Cumberbatch belki de kariyerinin en iyi performansını göstermişti. Anlatılan hikaye ise dahi bir bilim insanı ve savaş kahramanı olan Alan Turing’in hikayesi. Filmin her şeyini bir kenara bırakıp sadece onun öyküsüyle tanışacak olmanız dahi bu filmi önermem için yeterli bir sebep.

 

Vizontele

Vizontele, kuvvetli mizah anlayışını doğru resmedilmiş bir dramla birleştiriyor. 2001 yapımı film; onca ikonik sahnesiyle, güçlü karakterleri ve bir o kadar güçlü oyuncu kadrosuyla unutulmayacak bir Türk yapımı. Hangi yılda izlemiş veya izleyecek olursanız olun filmin size hep vadettiği nahif bir nostalji duygusu var. Ayrıca taşrayı ve taşra insanının teknolojik bir devrime karşı duruşunu çok güzel yansıtıyor. Vizontele’ye dijital ortamda rahatlıkla ulaşabilmek harika.

Kategori
FİLM
Kerem Uluçay

Sinefil, amatör yönetmen, koleksiyoner. Eski müzisyen ve basketbolcu. Şu sıralar mühendislik öğrencisi. Çizgi roman ve tiyatro diğer ilgi alanları.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER