Ne izleyeceğine karar veremeyenlere NETFLIX’ten 8 dizi, 6 film önerisi!

Evet, sizin de ekrana bakıp uzun uzun düşündüğünüzü biliyoruz...

Ulaşımı ve kullanımı kolay olan dünyanın en büyük online içerik platformu olan Netflix’i bilmeyen artık hemen hemen yoktur. Hani şu her ay yüzlerce yeni içerik yükleyen platformdan bahsediyoruz. Netflix’te gezinirken “Bunca şeyin arasından neyi izleyeceğim ben?” diye boşluğa düşmeyen bir Allah’ın kulu var mı aramızda?

İşten veya okuldan geldikten sonra kısıtlı vaktinizde rahatlamak amaçlı bir şey izleme amacıyla ekranın karşısına geçip önünüzde sizin için önerilen onca şeyin arasından hangisini izlemek istediğiniz hakkında ikileme düşüyorsunuzdur mutlaka. Ben düşüyorum, bu sitede yazan herkes de düşüyor açıkçası. O yüzden biz de sağdan soldan tavsiyeler aldık. Kimisi iyiydi, kimisi çok kötüydü, kimisi vakit geçirmek için çok idealdi. O yüzden biz de bu vakit geçirmek için ideal olanları ve gerçekten iyi bulduklarımızı bir öneri yazısında listelemek istedik. Eğer kararsız kalmış bir Netflix kullanıcısıysanız daha fazla vakit kaybetmenize gerek kalmasın diye. O zaman daha da uzatmadan listemize geçelim. İşte karşınızda Netflix’in incileri olan diziler ve filmler. Ha bu arada biz size bilinmeyen yapımlar önereceğimizi vaat etmiyoruz, sadece kararsızlığınıza gidereceğimizi söyledik.

 

Diziler

House of Cards (Son 2 sezon çöp)

Amerikan bürokrasinin kirli yüzüne odaklanan bu dizi muhteşem oyunculuklarıyla insanı ekrana bağlamayı beceren yapımlardan.

 

How I Met Your Mother

Umutsuz bir aşık olan Ted’in hayatının aşkıyla nasıl tanıştığının çok ama çok uzun ayrıca bir o kadar da dolu ve absürt hikayesi.

 

Brooklyn Nine-Nine

Klasik polis dramalarından sıkıldınız mı öyleyse bu dizinin dünyanın korkunçlukları arasında eğlenmeye beceren karakoluna bir göz atın.

 

Archer

Dünyanın en iyi ajanı, alkolik, anne sorunları olan bir casusun absürt hayatına konu alan bir komedi animasyon serisi.

 

Outlander

İlk bölümleri biraz sıkıcı olsa da temposu sonradan toparlanan bir dizi. Yaşanmaması gereken bir aşkın hikayesi. Dizinin ilk 2 sezonunun incelemesi sitemizde mevcut.

 

The Last Kingdom

Yakın dövüş arayanlara ilaç gibi gelecek bu dizi Anglo-Saxon’ların Viking’leri İngiltere’den çıkardığı dönemdeki efsaneleşmiş komutan Uthred Uthredson’ı konu alıyor.

 

Conan Without Borders

Ünlü Talk Show sunucusu Conan O’Brian kendi komik yorumları ile dünyanın hem eğlenceli yanlarını hem de kötü yanlarını ekrana getiriyor.

 

Mad Men

1960’lı yıllar Amerika. Her yer şaşalı, herkes tüketime açık. Tüm bu insanları kontrol eden ise reklamcılar.

 

Filmler

Bo Burnham: Make Happy

Aslında film diyemeyiz, bu bir stand-up ama orijinal tarzıyla bugüne kadar izlediğiniz stand-up’ların hepsini unutturacak cinsten.

Ölümlü Dünya

Nesillerdir Anadolu Tat 1071 isimli lokantayı işleten Aile, 8 kişiden oluşan geniş bir ailedir. Kendi halinde, sade bir yaşamları vardır. Oysaki ailenin kimsenin bilmemesi gereken bir sırrı vardır.

 

İtirazım Var

Onur Ünlü’nün yazıp yönettiği polisiye filmi basit bir cami imamının cemaatinde işlenen cinayetin çözüme kavuşması için kolları sıvayıp araştırmaya başlamasını konu alıyor.

 

How to Train Your Dragon

Birçok film insanlar arasındaki arkadaşlığı konu alır ama çok az film o dostluğu bu kadar güzel işleyebilir. Üstelik bu dostluk hikayesinin bir ejderha ile insan arasında olması filmi daha da etkileyici kılıyor.

 

Up

Pixar’ın şaheserlerinden olan bu animasyon birçok duyguyu aynı anda verebilen nadir filmlerden. İzlerken mutluluk, hayal kırıklığı, yalnızlık, dostluk gibi konuları bizzat yaşayacaksınız.

 

Hacksaw Ridge

Savaş, vahşet ve kan getirir. Bu acımasızlığın içinde bir doktor silah tutmayı reddeder, onun amacı yıkım değil iyileştirmektir. Gerçek bir hikayeden uyarlanan bu film savaşın en korkunç yüzünü beyaz perdeye taşıyor.

Kategori
DİZİFİLM
Arda Keskin

Kısaca dizi ve film hastası. Strateji oyunlarının aşığı ve biraz da orta çağ takıntısı olan bir yazar.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER