MOLLY’S GAME dev oyuncu kadrosuyla geliyor!

Ayrıntıları derledik...

Tom Cruise’un da mimikleri olduğunu görebildiğimiz filmlerden A Few Good Men ve David Fincher’ın başyapıtlarından biri olan The Social Network‘un yanı sıra, MoneyballSteve Jobs gibi filmlerin ve The West Thing ile Sports Nigh‘ın yazarı Aaron Sorkin, ilk yönetmenlik deneyimiyle, ocakta karşımıza çıkıyor.

Filmin yazarlığını yine kendisi yapacak fakat, belirtmek lazım, film gerçek bir olaydan uyarlama. Olimpik kayakçılık hayallerine veda edip, garsonluğa-krupiyiliğe başlayan ve bu noktadan, Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Ben Affleck gibi isimlerin katıldığı, uçuk rakamların havada uçuştuğu illegal kumar organizasyonları düzenlemeye ulaşan Molly Bloom‘un hikayesini konu alacak film. FBI tarafından paket edilmiş tabi. Hanımefendi bu yıl filmle aynı isimde bir kitap yayınlamış, film de bu kitap baz alınarak çekilecek.

Oyuncu kadrosunun eli yüzü düzgün. Molly Bloom rolünde Jessica Chastain, Molly’nin avukatı olarak Idris Elba var. Hanım kızımızın babasını da Kevin Costner oynuyor. Hakim rolündeyse The Green Mile‘dan tanıdığımız Graham Greene var. Ayrıca kadroda Michael Cera da bulunuyor, ünlü bir poker oyuncusu olarak. Meraklısına.

Aaron Sorkin‘in bu konularda yazmada yetenekli olduğu, ortaya çıkardığı işlerden belli. Özellikle A Few Good Men‘deki harika mahkeme sahnesi her ne kadar oyuncuların ve Rob Reiner’ın bir başarısı olsa da, işin bir de senaryo boyutu var ki söylediğim gibi bu adamın elinden çıkma. Şahsi fikrim bu filmi bir referans olarak kabul edebileceğimiz yönünde. Tabi yönetmenlik bambaşka bir dünya, altından kalkabilecek mi hep beraber göreceğiz.

Yazan: Berke Akant

Kategori
FİLM
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER