Metot oyunculuğunda çığır: Jared Leto, Blade Runner 2049 çekimleri için gözünü kör etmiş!

Jared Leto, metot oyunculuğunda sınır tanımıyor...

Jared Leto, metot oyunculuğunun sınırlarını zorlamaya devam ediyor. 45 yaşındaki aktörün Joker olacağı zaman role girebilmek için kimseyle konuşmadığını, rol arkadaşlarına hiç hoş olmayan şeyler yaptığını duymuşsunuzdur. Şimdi Joker için yaptıklarıyla ilgili çok ayrıntıya girmeyeceğiz çünkü bugün konumuz Jared Leto’nun Blade Runner 2049 çekimlerinde role bürünmek için yaptıkları.

Oscar ödüllü oyuncu, Blade Runner 2049’un çekimleri sırasında gözünü kör etmiş. Evet. Gerçekten role girebilmek için bunu yapmış. Dediğimiz gibi Jared Leto, metot oyunculuğunda sınırları zorluyor. Taktığı özel lenslerle kendini geçici şekilde kör ederek Blade Runner 2049 filminde oynadığı karaktere bürünen Jared Leto hakkında The Wall Street’e konuşan Denis Villeneuve, “Jared’ın karaktere nasıl büründüğü hakkında hikayeler duymuştuk ancak bu duyduklarım beni böyle bir şeye hazırlamamıştı.” şeklinde  konuştu. Villeneuve ayrıca Jared Leto’yu o şekilde gördüğü anlar hakkında; “Odaya girdi ve hiçbir şey görmüyordu. Bir asistanla birlikte çok yavaş yürüyordu. İsa’nın bir tapınağa girdiğini izlemek gibiydi. Herkes inanılmaz sessizleşti ve bir çeşit kutsal an yaşandı. Çok güzel ve ilginç duygular yaşadım ve bu sadece bir kamera testiydi.dedi. Bu arada “Bunları anlatan Denis Villeneuve kim?” diye soracak olursanız, kendisi Blade Runner 2049’un yönetmeni oluyor.

2017’nin en çok beklenen filmlerinden biri olan Blade Runner 2049, (Ülkemize geliş ismiyle Bıçak Sırtı 2) 6 Ekim’de vizyona girecek. Ridley Scott’un 1982 yılında Philip K. Dick’in Do Androids Dream of Electric Sheep? (Android’ler Elektrikli Koyun Düşler mi?) adlı romanından beyaz perdeye uyarladığı Blade Runner’ın 35 yıllık aradan sonra gelecek devam filminin başrolünde Ryan Gosling ve Harrison Ford yer alıyor.

Kategori
FİLM
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER