MARVEL’ın ilk kadın süper kahraman filminin müzikleri bir TÜRK kadınının ellerinden çıkacak!

Çok güzel bir haber...

Marvel Sinematik Evreni’ne şekil verecek Captain Marvel’ın solo filminin çekimleri devam ediyor. 8 Mart 2019’da vizyona girecek Captain Marvel’ın, MCU’nun en güçlü karakteri olacağı Russo Biraderler tarafından açıklanmıştı. Ayrıca Captain Marvel filminin en büyük özelliği, MCU’daki ilk solo kadın filmi olması. Bu yüzden de Marvel, filmin müziklerini yapması için bir kadınla anlaşma kararı vermişti. Bu kadın Pınar Toprak oldu!

Zaten filmin yönetmenliğini yapan iki isimden biri de kadındı. 90’lı yıllarda geçecek filmin başrolünde ise Brie Larson yer alıyor. Anlayacağınız film, kadınlara gerçekten büyük önem veren bir film olacak.

Biraz da Pınar Toprak’tan bahsedelim.

Kendisi, son zamanların en popüler oyunlarından olan Fortnite‘ın ve Superman’ın atalarını anlatan Krypton dizisinin müziklerini yapmıştı. Justice League müziklerini yapan ekipte de yer alıyordu. İstanbul’da doğan Pınar Toprak, genç yaşta Amerika’ya gitmiş ve orada müzik eğitimi almış. Pek çok film, dizi, oyun için müzik yapan Pınar Toprak’ın en büyük işlerinden biri de Captain Marvel olacak.

Marvel bu aralar Hollywood’da kadınlara yaşatılan sıkıntılardan dolayı bu konuda büyük hassasiyet gösteriyor. Kadın yönetmenlerle, kadın oyuncularla, kadın bestecilerle anlaşıyor; kadın süper kahramanların başrolde olduğu filmler yapıyor. Captain Marvel’ın hem başrolü hem yönetmeni hem bestecisi kadınlardan oluşuyor ve Dünya Kadınlar Günü‘nde vizyona girecek.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER