MARVEL STUDIOS MUTLU: INFINITY WAR fragmanı tüm zamanların rekorunu kırdı!

Çok da şaşırtmadı aslında...

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz Çarşamba günü, merakla beklenen Avengers: Infinity War fragmanı yayınlandı. Neredeyse herkes beğendi fragmanı. Şöyle bir internette dolaştık ve kötüleyen insan göremedik, desek yeridir. Bizim fikrimizi soracak olursanız, biz de baya beğendik.

Tamam, bizim gibi sinema, çizgi roman, süper kahraman severler fragman çıktığı için çok mutlu ama eminiz ki şu an bizden daha mutlu olan birileri var: Marvel Studios.

Konuya geçmeden söyleyelim: Biz Marvel’ın yalancısıyız. Kendi iddialarına göre Infinity War fragmanı, yayınlandıktan sonraki 24 saat içerisinde tam 230 milyon izlendi ve sinema tarihinde tüm zamanların 24 saat içinde en çok izlenen fragmanı oldu. Fragman, şu an YouTube üzerinden 60 milyon civarı izlenmiş durumda ancak anladığımız kadarıyla Marvel, her yayınlandığı yeri ve her sosyal medya platformunu bu istatistiğin içine dahil ederek sayım yapmış. Bu şekilde saymaları gayet doğal, mesela biz Geyikdolu Twitter hesabından Good Morning America‘nın yayınladığı videoyu paylaşmıştık. Aynı Good Morning America gibi IGN, GameSpot gibi büyük sitelerin sosyal medya hesapları üzerinden de fragman paylaşıldı ve bu platformların paylaşımları da milyonlarca izlenme aldı.

Peki bu istatistik bizi şaşırttı mı? Pek değil. Marvel, gerçekten inanılmaz bir pazarlama örneğiyle yayınladı bu fragmanı. İlk başta Disney’in D23 fuarında, orada olmayan hiç kimsenin izleyemeyeceği şekilde izletildi ve izleyen herkes inanılmaz olduğunu söylüyordu. Ardından fragman Marvel’dan habersiz bir şekilde(!) sızdırıldı, herkes illegal yollardan izlemeye çalıştı. Bu, merakı arttırdı. Sonrasında haftalarca, aylarca yayınlanmadı fragman, iyice arttı mı heyecan? Sona yaklaşıldığında Russo Kardeşler her gün fragmanla ilgili bir şeyler söylemeye başladı. Yayınlıyoruz, yayınlayacağız, içimize sinmesini bekliyoruz falan filan. Fragmanın yayınlanmasına artık çok çok az vakit kalmışken de inanılmaz gaz bir GIF, yine Marvel’dan habersiz bir şekilde(!!!!!) sızdırıldı. Bütün bunların üzerine insanlar fragman için delirir kıvama geldi. Marvel, bizi istediği kıvama getirince de saldı fragmanı önümüze.

Yani şimdi diyeceksiniz ki “Ulan sinema tarihinin en çok gişe yapmış film serisinin üçüncüsü çıkıyor, yalnızca pazarlama kampanyası sayesinde mi bu kadar izlendi?”. Tabii ki öyle bir şey demiyoruz ancak bu başarılı pazarlama örneği, rekoru kırmasında büyük etken oldu bizce.

Ortada 10 senedir ilmek ilmek örülen, başarılı bir sinematik evren var. Hangi filmi vizyona soksa inanılmaz hasılat elde eden bit stüdyo var. Kimse bu konuda kusura bakmasın ama yarattığı algıyla en büyük rakibinin filmlerini insanların çok kötü görmesini, kendi en kötü filminin bile insanlar tarafından inanılmaz övülmesini sağlayan bir stüdyo Marvel. DC ve Warner Bros.’un biraz örnek alması lazım bu olayları. Özellikle Justice League’in beklenene göre bu kadar az izlenmesi çok üzdü bizi. Her neyse, Infinity War fragmanının içeriğinde bu konulara hiç girmeyelim şimdi.

Herhalde yoktur ama biz yine de fragmanı izlemeyenler için şöyle aşağı iliştiriyoruz, hadi selametle!

Kategori
FİLM
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER