Marvel, solo BLACK WIDOW filmi için TÜRK yönetmenle görüşüyor!

Detayları derledik...

Bildiğiniz gibi Wonder Woman, gişede sergilediği başarıyla, şirketlerin kafasındaki “Kadın süper kahramanın solo filmi izlenmez.” algısını yerle bir etti. Bundan yola çıkarak Marvel da 10 yıldır hiç yapmadığı solo kadın süper kahraman filmini yapma kararı aldı ve tabii ki bunun için en uygun aday olan Black Widow‘u belirledi. Black Widow‘u beyaz perdede canlandıran isim olan Scarlett Johansson, Black Widow filmi için 25 milyon dolarlık bir anlaşma yapacak. 2020 yılında vizyona girmesi planlanan film eğer gişede başarı gösterirse, 6 milyon dolarlık bir ödeme daha alacak olan Johansson, bu anlaşma ile Hollywood’un en çok kazanan kadın oyuncusu olacak. Anlayacağınız, film gerçekten gümbür gümbür geliyor. Marvel’ın kadın süper kahraman kategorisinde de DC’nin önüne geçip lider olmak istediğinden böyle bir şey yaptığını anlamak zor değil.

Wonder Woman filminin yönetmeni de özellikle bir kadın olarak seçilecekti ve DC, Patty Jenkins‘i bu koltuk için uygun bulmuştu. Böyle filmlerin daha anlamlı olabilmesi için bunları yapmak gerekiyor. Marvel da Black Widow filmi için aynı şeyi yapacak ve bunun için bir kadın yönetmen arıyor. The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Marvel, uygun kadın yönetmeni bulmak için görüşmelere başladı bile. Yine habere göre adaylar arasında, Mustang filmi ile büyük ses getiren Deniz Gamze Ergüven de yer alıyor.

İlk gösterimini Cannes Film Festivali’nde yapan Mustang‘in, dünyanın en prestijli ödüllerinin bir çoğunda adaylığı bulunuyor. Deniz Gamze Ergüven, çok küçük yaşta Fransa’ya taşınmış ve bütün hayatını orada geçirmiş bir yönetmen. Zaten film de Türkçe olmasına rağmen Fransa adına ödüllere aday olmuştu.

Habere göre diğer adaylar ise şu iki isim: Chloe Zhao (The Rider) ve Amma Asante (A United Kingdom)

Ee, siz ne diyorsunuz bu konuda? 

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER