Marvel evreninin süper casusu BLACK WIDOW kimdir?

Detaylı bir şekilde anlattık...

Beyaz perdede ilk olarak 2009’da karşımıza çıkan, Scarlett Johansson’ın hayat verdiği ve hepimizin severek izlediği Black Widow’un kim olduğunu anlatacağız. Biliyorsunuz kahramanları yalnızca sinemadan tanımak ve hikayelerini bilmek oldukça zor, o yüzden size küçük bir tanıtım yazısı hazırladık, Scarlett’i pardon yani ajan Romanoff’u daha yakından tanıyabilmeniz için.

Black Widow yani ajan Natalia Alianovna Romanova, sık bilinen adıyla ise Natasha Romanoff 1928 doğumlu yetim bir çocuktur. Natasha çok küçük yaşta, Rus Hükumeti tarafından 28 farklı yetim kızla beraber Red Room’da Black Widow Ops programına dahil edildi. Buradan da birden fazla Black Widow olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu programda  Black Widow’lar biyolojik ve psikolojik olarak geliştirildi. Böylelikle neden bu kadar uzun süre yaşayıp da genç kalabildiklerini anlamış olursunuz. Ancak yapılan bu geliştirmeler ve deneyler sırasında kısırlaştırıldılar ve tam aile kurmalarını imkansız hale getirdiler. Natasha’nın Ultron Çağı’nda Bruce Banner’a yani Hulk’a da söylediği gibi.

Aynı zamanda anılarına da müdahale ettiler. Yani bir yandan normallermiş gibisinden onlara aslında yaşamadıkları anılar yüklediler.

Örneğin Natasha’nın Ultron Çağı’nda kafasına Scarlet Witch’in girmesinden sonra kendini balerin olarak görmesinin sebebi aslında ona zamanında yüklenen sahte anılar. Hatta bu halüsinasyonları gördükten sonra Red Room’dan falan da bahsetmişti.

KGB bir de evliliğine müdahale etti ve onu Sovyet test pilotu Alexei Shostakov ile evlendirdi. Ardından Alexei’yi Kaptan Amerika’ya karşı olan Red Guardians projesine dahil ettiler ve onun öldüğünü söylerler Natasha’ya. Eğitimine devam eden Natasha burada Winter Soldier’dan yani Bucky’den eğitim aldı ve aralarında da küçük bir ilişki yaşandı.

Çizgi romanlarda ilk çıkışını 1964’de yaptı. Bu sayıda Rus bir casustu ve görevi Stark Endüstrisi’nde çalışan Anton Vanko’yu öldürmekti. Ancak Tony çalışanını koruyunca Natasha, Hawkeye’ı kiraladı. Hal böyle olunca iş bir anda Tony’i öldürmeye döndü. Görevlerini başarmaya yaklaştıkları sırada Hawkeye görevi bitirmek yerine yaralanan Natasha’yı savaş alanından kaçırmayı tercih etti.

Hawkeye’ın bu davranışı sayesinde ikili arasında bir ilişki başlar. Ancak bu ilişki, KGB’nin Natasha’yı Red Room’a geri göndermesine ve Bir Rus casusuyla ilişki içinde olan, kariyerinin başında, aslen Amerikalı ve bir suçlu sıfatını kazanmaktan memnun olmayan Hawkeye’ın Avengers’a katılmasına sebep olur.

Red Room’da beyni yıkanan Natasha tekrardan Avengers’a karşı savaşması için geri gönderilir ancak Hawkeye’ın yardımıyla kafası yerine gelen ve oldukça üzülen Natasha pişman olur ve kendini affettirebilmek için Avengers’a yardım etmeye başlar. Ardından da serbest bir ajan olarak S.H.I.E.L.D için görevler yapmaya başlar.

Süper güçleri olduğu söylenemez ancak aldığı eğitimler ve zamanında yediği serumlar onu süper insan yaptı diyebiliriz. Tıpkı Kaptan Amerika’da olduğu gibi. Ancak onun aldığı eğitimler ve içinde bulunduğu ortam oldukça farklı.

 

Güçleri:

  • Neredeyse bütün akrobatik harekette son derece ustadır.
  • Bütün dövüş tekniklerinde ustadır.
  • Soğuk kanlıdır.
  • Acı eşiği baya yüksektir.
  • Usta nişancıdır.
  • Hemen her dili akıcı bir şekilde konuşabilir.
  • Teknolojiden oldukça iyi anlar ve yetin bir hackerdır.
  • Tam bir casustur hatta çok daha fazlası.
  • Ayrıca çok da iyi balerindir.
Kategori
ÇİZGİ ROMANFİLM
Uğur Salim Demirtaş

Teknoloji, film ve dizi meraklısı. Oyun delisi. Uyku uyuyamaz, uyursa da uyanamaz. Meslek seçimi konusunda dişçilik ile yazılımcılık arasında kalacak kadar kararsız. Takıntılı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER