MARVEL başkanı KEVIN FEIGE, MCU’nun en güçlü karakterini açıkladı!

Artık biliyoruz...

Marvel’ın en tepesindeki isim Kevin Feige, New York Film Akademisi ile yaptığı soru-cevap etkilnliğinde Marvel Sinematik Evreni’nin en güçlü süper kahramanının Scarlet Witch olduğunu söyledi.

Elizabeth Olsen tarafından canlandırılan Wanda Maximoff, namıdiğer Scarlet Witch, Avengers: Age of Ultron filmiyle Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olmuştu. Kendisi aynı zamanda, evrende hayatını kaybeden Quicksilver’ın kardeşi. Age of Ultron’dan sonra Scarlet Witch, Avengers’ın bir üyesi haline gelmişti. Sonrasında Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame filmlerinde yer aldı. Ayrıca Doctor Strange’in yeni filmi Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın Benedict Cumberbatch’in yanında önemli bir rolü olacağı açıklanmıştı.

Bunun dışında Disney’in internet platformu Disney+’ta çıkacak ve Scarlet Witch ile Vision’ın hikayesine odaklanacak WandaVision dizisinin de başrollerinden biri olacak. WandaVision’ın 2020 yılı içinde yayınlanması bekleniyor. Paul Bettany de Vision olarak evrene geri dönecek ancak nasıl döneceğini bilmiyoruz. Tahminen eski hikayeler olur.

Neyse, Wanda’dan konuştuk ancak asıl konumuza geçelim artık.

New York Film Akademisi’nin panelinde bir soru-cevap etkinliği düzenlendi ve bir izleyici, Kevin Feige’ye MCU’nun en güçlü isminin kim olduğunu sordu. Feige ise şunları söyledi:

“Eğer Avengers: Endgame’e bakarsanız, Wanda Maximoff, az kalsın Thanos’u öldürüyordu. Eğer umutsuz olmasaydı, -ki Thanos’u hiç bu kadar korkarken görmemiştim- ve Scarlet’i üstünden atmak için adamlarının tamamının hayatını tehlikeye atmasaydı, sanırım onu öldürecekti.”

Bu da soruyu soran kardeşimizin istediği cevaptı. Feige, daha önce de teke tekte Wanda’nın Thanos’u yenebileceğini söylemişti zaten. Bugüne kadar ben MCU’nun en güçlüsünün Captain Marvel olduğunu sanıyordum. Kevin Feige de bunu gösteren açıklamalar yapmıştı. Ancak şimdi de Scarlet Witch diyor. Gerçi net bir şekile “en güçlü karakter bu” demiyor, örnekler üzerinden gidiyor.

Ancak hem yukarıda da anlattığım gibi Scarlet Witch’in önümüzdeki birçok yapımda yer alacak olmasından hem de Feige’nin onu demeçlerinde parlatmaya çalışmasından anlıyoruz ki, MCU’nun kilit karakterlerinden biri haline getirecekler onu.

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER