LEBRON JAMES’in başrolünde olduğu SPACE JAM 2 hakkında bilmeniz gerekenler!

Space Jam 2 gerçekten geliyor, film hakkında bilmeniz gerekenler derledik...

90’ların kült filmi Space Jam‘i bilirsiniz. Hani şu başrolünde Michael Jordan ve Looney Tunes karakterlerinin yer aldığı live-action filmi. Heh, işte onun ikincisi için çalışmalar sürüyor ve filmin başrolünde LeBron James yer alıyor.

Aslında bu film ve başrolünde LeBron James’in yer alacağı birkaç senedir konuşuluyor. Ancak bir sürü sıkıntılı süreçten geçildi. Hatta bazı aksaklıklar sonucu proje tamamen iptal olmuştu lakin sonrasında bu fikri gerçeğe dönüştürmek için çalışmalara ciddi manada başlandı.

Black Panther’in yönetmeni olarak tanıyacağınız Ryan Coogler, Space Jam 2’nin yapımcılığını üstleniyor ve filmin yönetmen koltuğunu Terrence Nance‘e emanet etmişti. Nance’i bağımsız filmi An Oversimplification of Her Beauty ile tanıyor olmanız mümkün. Space Jam’in 96’daki ilk filmini Joe Pytka yönetmişti.

İkinci filmin yönetmeni Terrence Nance; çocukluğundan beri çizim yapan ve uzun zaman animasyon sanatçısı olarak çalışan biri olarak böyle bir projede yer almanın onun için çok önemli olduğunu, insanlara beklediklerini vereceğini söyledi ve ekledi:

“Bu film, her şeyi yerle bir edecek.”

Ayrıca Nance’in dediğine göre bu film; sadece bir basketbol oyuncusunu ve Looney Tunes karakterlerini göstermekten daha büyük bir potansiyele sahip. Nance, LeBron’un şu an dünya üzerindeki en iyi basketbolcu olduğunu ve aynı zamanda da iyi bir performans sanatçısı olduğunu söyleyip ekliyor, “Her basketbolcu bu kadar iyi aktörlük yapamaz. LeBron James, bizim için eşsiz bir fırsat.”

Filmin çekimlerine bu yaz başlanması bekleniyor. Hatta söylentilere göre çekimler tam olarak 17 Haziran’da California’da başlayacak. Tabii bu tarih LeBron James’in, takımı Lakers ile bu sezon NBA’de neler yapabildiğine göre bile değişebilir aslında. O yüzden tam tarihe güvenmemek lazım bence. Yazın başlayacağını biliyoruz, o bize yeter.

Space Jam 2’nin senaryosunu Alfredo Botello, Andrew Dodge, Willie Ebersol ve Justin Lin‘den oluşan ekip yazacak.

Filmin vizyona gireceği tarih ise resmen açıklandı: 16 Temmuz 2021.

Bizim elimizdeki bilgiler şu anlık bu kadar.

Ee, siz ne diyorsunuz film hakkında? Gördüğünüz gibi yönetmen fazlasıyla iddialı.

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER