KEVIN FEIGE, Marvel Sinematik Evreni için HARRY POTTER filmlerini örnek aldığını açıkladı!

Harry Potter, MCU'ya ilham olmuş...

Marvel başkanı Kevin Feige, Marvel Sinematik Evreni’nde hikaye anlatma tarzını oluştururken Harry Potter filmleri örnek aldığını açıkladı.

New York Film Akademisi‘nin düzenlediği etkinliğe konuşmacı olarak konuk olan Kevin Feige, bu etkinlikte MCU’nun en güçlüsünün kim olduğunu da cevaplamıştı ve bunu size aktarmıştık. Şimdi de MCU ile Harry Potter bağı hakkındaki demeçlerini aktaracağız.

Kevin Feige, Harry Potter filmlerini izleme deneyiminin MCU için bir formül geliştirmesinde büyük katkısı olduğunu ifade etti. Feige, geniş kitleye hitap edecek bir evrensel hikaye hazırlarken fan beklentilerini dengelemenin önemini vurguladı.

“Harry Potter filmlerini hayranlıkla izliyordum. Harry Potter kitaplarını hiç okumadım. Çocuklarım da okuyacak yaşta değillerdi ve ben de kitapları alıp onlara okumadım. Ancak her Harry Potter filmine çıktığı hafta sonunda gittim. İzledim, keyif aldım ancak sonrasında tamamını unuttum ve bir dahaki filmine kadar Harry Potter hakkında hiçbir şey düşünmedim. Ve bu filmler çok iyi yapılmıştı çünkü hepsini takip edebildim. Tabii ki ara ara ‘Bu kim?’ dediğim oluyordu ama genel anlamda takip edebiliyordum.”

Feige, sözlerine şöyle devam etti:

“Şimdi her filmi 10 kere izlemiş olsaydım, her kitabı okumuş olsaydım, orada görüp takdir edeceğim düzinelerce şey olacağına eminim. Ama bu ayrıntılar, hikayeden saf bir zevk almama engel değil. MCU’da da bunu uygulamaya çalışıyoruz. Bir easter-egg veya bir referans eklerken, hikayenin akışını bozmayacak şekilde yerleştirmeye özen gösteriyoruz. Bu detaylarla ilgisi olmayan insanların ‘Bu ne? Neler oluyor?’ diyebileceği vakitlerde geri çekiliyoruz.”

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER