KEANU REEVES BİLE VAR: MATRIX 4 resmen duyuruldu, ilk detayları derledik!

Şaka değil...

Sinema tarihinde yeni bir çağ açmış, unutulmaz seri The Matrix’in 4. filminin çıkma ihtimali uzun zamandır konuşulan bir şeydi. Variety sağolsun, bize Warner Bros. grup başkanı Toby Emmerich‘in resmi duyurusunu aktardı ve bu söylentilere noktayı koymuş oldu.

Henüz ismi belli olmadığı için “Matrix 4” diye andığımız filmi Lana Wachowski yazıp yönetecek. Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un başrollerde yer alacağı yeni Matrix filminin çekimlerine 2020’nin ilk aylarında başlanması bekleniyor.

Toby Emmerich, Lana Wachowski ile geri dönecekleri için çok heyecanlı olduklarını belirterek şunları söyledi: “Lana, gerçek bir vizyoner. Benzeri olmayan ve özgün bir film yapımcısı. Ve Matrix serisinin bu yeni parçasını yöneteceği için çok mutluyuz.”

Lana Wachowski, senaryoyu Aleksander Hemon ve David Mitchell ile birlikte kaleme alacak. Henüz filmin konusu falan belli değil ancak Neo ve Trinity’nin (Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss) filmde yer alacağını bilmemiz, bize bir devam filmi izlenimi veriyor. Seneler öncesinin teknolojisiyle inanılmaz şeyler yapan bu insanların, şu anki teknolojiyle müthiş bir film çıkarmalarını bekliyor insan ister istemez. Beklenti büyük ama isimler de büyük.

Geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesaplarımızdan size aktarmıştık; Michael B. Jordan‘ın başrolde olduğu bir Matrix reboot’una dair söylentiler vardı. Bu açıklamadan anlıyoruz ki yalanmış.

Siz ne diyorsunuz? Filmlerin yıllar sonra gelen hallerinin kötü olduğu ön yargısı maalesef çoğumuzda var. Ancak bu isimler herhalde böyle bir işe girişip de sinema tarihinin en efsane serilerinden birinin imajını yerle bir etmez. Ben bu şekilde düşünmek istiyorum en azından. Siz de fikirlerinizi yorum atarak belirtin lütfen.

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER