Jumanji: Welcome to the Jungle Hasılat Rekorları Kırıyor!

Çocukluk klasiğimiz Jumanji'nin devam filminin durumuna gelin birlikte bakalım.

Her insanın çocukluğunda izlediği, aklından hiç çıkmayan ve gelecek nesillere aktarmak istediği filmler vardır. 80-90 nesli için bu filmlerden biri Jumanji’dir  hiç şüphesiz. Çoğumuzun çocukluğunda izlediği bu filmin sonundan dolayı yıllardır devam filmini bekliyoruz. Ve şanslıyız ki geçen senenin sonunda Jumanji: Welcome to the Jungle biz hayranlarıyla buluştu.

Serisinin ilk filminin, yapıldığı zamana ait izler taşıması bize çocukluğumuzu hatırlatırken, devam filmi tam da günümüze uygun bir film olmuş. Yine de bizleri geçmişe döndüren bu film hakkında herkes bizimle aynı fikirde olmalı ki; Jumanji: Welcome to the Jungle gişe rekoru kırdı. Başrol oyuncusu Dwayne Johnson olan bu film, dünya çapında 701.7 milyon dolar hasılat yaptı. Kendi ülkesinde 293.7 milyon kazanırken, dünyanın geri kalanında 408 milyon kazandı ve toplam 30 listede birinci sıraya yerleşti.

Jumani: Welcome to the Jungle, aynı zamanda Sony’nin en çok hasılat yapan 6. filmi ve neredeyse 5. sırada oturan Skyfall’u geçmek üzere. Hatta bu başarılı film, büyük beklentilerle beklediğimiz Justice League’i bile geçti.

 

Kategori
FİLM
Yağmur Yüksel

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu, öğretmen ve çevirmen. 4 yaşından beri oyun oynuyor, durdurulamıyor. Stanley Kubrick, Star Wars, Harry Potter ve Crash Bandicoot vazgeçilmezlerinden sadece birkaçı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER