JOKER’de filmden sonra sahne (after credits) var mı?

Filmden sonra beklemeli misiniz?

Joaquin Phoenix’in başrolünde yer aldığı Joker, 4 Ekim’de vizyona girdi. Film; sıradan çizgi roman filmlerinden farklı oluşuyla, özel efektsiz oluşuyla, diğer çizgi roman filmlerine nazaran daha düşük bütçeyle yapılışıyla, +18 oluşuyla ve saymakla bitmeyecek birçok özelliğiyle inanılmaz bir beklenti yaratmıştı bizde. Güzel bir açılış da yaptı, izleyenlerin güzel yorumları sayesinde daha da uzun süre ilgi göreceği belli oluyor. Aslında bu yazıda SPOILER olmayacak ama siz filmden sonra after credits olup olmadığını bile bilmek istemiyorsanız ve kendinizi bir şekilde bu yazıda bulduysanız şu anda bu sayfayı kapatın!

Joker’den sonra salonda beklemenize gerek yok çünkü FİLMDEN SONRA HERHANGİ BİR SAHNE YER ALMIYOR. 

Filmin yönetmeni Todd Phillips de, after credits’in bu film için uygun olmadığını; biraz basitlik katacağını düşündüğünü söylemişti. Filmin başrolü Joaquin Phoenix, filmden sonra isimler akarken çekim hataları gibi görüntülerin eklenebileceğini ve komik olacağını söylemiş ama onu da yapmamışlar.

Joker, filmden sonra sahne olmayan ilk çizgi roman uyarlaması değil. Mesela Avengers: Endgame’de de after credits yoktu. Çünkü bazı filmler, hikayesini filmin içinde bitiriyor ve bir ekleme yapmaya gerek kalmıyor. Joker de tek filmlik bir hikaye olarak hazırlandığından, herhangi bir sinematik evrende de yer almadığı için sonraki filmlere bir gönderme yapma yükümlülüğü de yok. Yani yerinde bir tercih diyebiliriz.

Eğer filmden çıktıysanız ve bu yazıyı okuyorsanız, filmi nasıl bulduğunuzu yorum atarak bize bildirmeyi unutmayın.

Bir de Arthur Fleck’in geçmişiyle ilgili spoiler’lı konuştuğumuz içeriği şuraya tıklayarak okuyun bizce.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER