JOKER yönetmeni TODD PHILLIPS, filmin başarısını neye bağlıyor?

Başarılı yönetmenin konuyla alakalı görüşlerini derledik...

2019’a damga vurup beklenenin çok çok üstünde bir başarı elde eden Joker filminin yönetmeni Todd Phillips, bu başarıyı neye bağladığını açıkladı.

Joker filmi 2019’un en konuşulan işlerinden biriydi. Ekim ayında çıkan filmin üstüne hala bir şeyler yazıp çiziyoruz gördüğünüz gibi. Joker’in -belki bildiğiniz, belki bilmediğiniz- başarılarını hatırlatalım önce. Gişede belki de beklenenin çok üstüne çıkıp 1 milyar dolar barajını aşan Joker, bu eşiği geçebilen ilk R-Rated yani +18 film oldu. Sadece 62,5 milyon dolar gibi böyle filmler için mütevazı sayılacak bir bütçe ile yola çıkan Todd Phillips, Joaquin Phoenix ve ekibinin geri kalanı çok iyi iş çıkararak 1 milyar barajını geçti bahsettiğim gibi ve “tarihin en çok kâr elde elden çizgi roman uyarlaması” oldu.

Film bu başarıları elde ettikten sonra da yönetmenine sormamak olmazdı, “Sizce filmin bu kadar başarılı olmasının sebebi nedir?” diye. İşte Deadline ile yaptığı röportajda yönetmen Todd Phillips’in konuyla alakalı söyledikleri:

“Bence filmde insanların zihninde bir şeyler yankılanmasını sağlayan birçok tema vardı. Hiçbirimiz R-Rated bir filmin dünya genelinde 1 milyar dolar barajını aşmasını beklemezdi. 2016 yılında bu filmi Scott Silver ile birlikte yazmaya başladığımızda amacımız çizgi roman filmleri dünyasında bir boşluğu doldurmaktı. Ayrıca 2017 yılında biz yazmaya devam ederken ülkede neler yaşandığı da çok belliydi, ben de Joker filmini kullanarak dünyada yavaş yavaş kaybolan merhamet eksikliği ve nezaketsizliği izleyenlere vermek istedim.”

Kategori
FİLMHABER
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER