JOKER filminin senaryosu resmi olarak internet üzerinden yayınlandı, okumak isteyenler buraya!

Joker'in senaryosuna artık biz de ulaşabiliyoruz...

Joaquin Phoenix’in başrolünde yer aldığı, Todd Phillips’in hem yönettiği hem de Scott Silver ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı Joker, 2019’a damga vuran bir yapım oldu. Ödüllere, rekorlara ve hasılata doyamayan Joker, hem bir çizgi roman uyarlaması hem de diğer çizgi roman uyarlamalarıyla ilgili olmayan bir film. Görsel efektsiz, çok az aksiyon sahneli Joker, tamamen anlattığı hikayeyi izletti ve popüler bir film olarak bunu yaptı.

Todd Phillips ile Scott Silver’ın yazdığı senaryonun tam versiyonu internet üzerinden yayınlandı. Senaryo ile filmi karşılaştırmak, gerçek bir Joker hayranı için keyifli bir aktivite olabilir. Mutlaka senaryo ile film arasında farklar bulacaksınız çünkü bazı sahneler Joaquin Phoenix tarafından o an doğaçlama şekilde yapıldı. Hem nerelerin doğaçlama olduğunu anlayıp Joaquin Phoenix’e olan hayranlığınız da artabilir.

Senaryoda bazı sahnelerin niçin olduğunu veya niçin yapıldığını bulamayabilirsiniz. Çünkü filmin yönetmeni ve yazarı Todd Phillips, bazı noktaları özellikle havada bıraktıklarını, seyircinin ne anlamak istiyorsa onu anlamasını amaçladıklarını söylemişti.

Joker filminin senaryosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER