JOAQUIN PHOENIX’in başrolünde yer alacağı solo JOKER filmi, bir süper kahraman filmi olmayacak!

İlginç bir iş bizi bekliyor gibi görünüyor...

Bildiğiniz gibi DCEU’nun içinde yer almayacak bir solo Joker filmi çıkacağı belli olmuştu birkaç ay önce. Ondan sonra bir de DCEU’nun içinde geçecek bir solo Joker filminin çıkacağı bilgisini aldık. DCEU’nun içinde yer alacak filmin başrolünde Jared Leto’nun yer alacağını herkes biliyordu doğal olarak ama diğer Joker filminin başrolünde kimin yer alacağı merak konusuydu. Birkaç gün önce bu görevi Joaquin Phoenix‘in üstleneceği kesinleşti. Todd Phillips’in yöneticeği filmin başrolü olacak Phoenix, rolüyle ilgili Collider‘a konuştu. Kendisi bu filmin bir süper kahraman filmi tadında olmayacağını belirterek şunları söyledi:

“Filmin herhangi bir türe ait olduğunu söylemem pek mümkün değil. Bir süper kahraman filmi olduğunu söyleyemem ya da bir stüdyo filmi olduğunu. Eşsiz bir hissi var. Bence en önemlisi ise Todd’un her şeyini verip çok tutkulu görünmesi. Ve bu oldukça heyecan verici. Bu filmlerin altında, gerçek hayat mücadeleleri veren karakterler yatıyor. Bu bazen gizli kalıyor ama kalmadığı da oluyor. Bence çizgi romanlarda gerçekten ilginç ve üzerinde çalışılması gereken karakterler var. Ve bence bu, Todd için bu projeyi çekici kılan fikir.”

 

Joaquin Phoenix

Phoenix’in söylediklerine göre farklı bir süper kahraman filmi bizi bekliyor. Ah, pardon. Süper kahraman filmi demişim. Herhangi bir türe ait olmayan film demem gerekirdi. Belli ki bu film öyle çok fazla aksiyon içermektense Joker’in geçmişine odaklanacak ve drama ağırlıklı olacak. Bu şekilde başarı yakalama şansı oldukça yüksek. Çünkü diğer süper kahraman filmlerinden bir anda ayrılmış olacak. Aynı Nolan’ın Kara Şövalye serisi gibi. Bence bu filmde de çizgi romanlara çok bağlı kalmazlar. Bu her şeyiyle çizgi roman veya süper kahraman filmi sevmeyenlere de hitap eden bir film olacakmış gibi geldi bana. Ben Phoenix’in koca konuşmasından bu kısmı size aktardım ama söyledikleri arasından şu kısım da oldukça ilgi çekici:

“Todd benzersiz biri. Kendinizi bir anda onun dünyasının içinde buluyorsunuz ve bu durum korkudan altıma işememe yol açıyor. Sizi de en çok korkutacak şey bu olabilir.”

 

Todd Phillips

Todd Phillips’in bu projeye olan tutkusu beni bile derinden etkiledi ve heyecanlandırdı. Size biraz da film hakkında bildiklerimizi iletmek istiyorum.

Todd Philips filmi hem yönetiyor hem de Scott Silver’la birlikte senaryosunu yazıyor. Film, başta da dediğimiz gibi DCEU’da yer almayacak. Söylentilere göre Robert De Niro’nun da projede yer alma olasılığı var. Martin Scorsese’nin yapımcılığı üstlenme ihtimalini de es geçmeyelim. Filmin bütçesinin 55 milyon dolar olduğu konuşuluyor ki bu; günümüz çizgi roman filmlerine göre çok düşük bir rakam. Bir de filmin 1980’lerin Gotham’ında geçeceğinden haberdarız.

İsimsiz Joker solo filmi hakkında bildiklerimiz bu kadardı. Joaquin Phoenix‘in de söyledikleri ve projeyle ilgili bu kadar büyük isimlerin anılması doğrultusunda sizin düşünceleriniz neler? Ben şahsen film için oldukça umutlandım. Şimdi heyecanla görsellerin gelmesini, posterlerin ve fragmanların düşmesini beklemekten başka bir şey kalmıyor bize. “Bunları anlık olarak nereden takip edebiliriz?” diyorsanız, şuraya tıklayarak gidebileceğiniz Twitter sayfamız ve şuraya tıklayarak gidebileceğiniz Instagram sayfamıza bekliyoruz efendim. Kendinize çok iyi bakın!

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER