JARED LETO, kendi oynamadığı için sinirlenip JOAQUIN PHOENIX’in JOKER filmini iptal ettirmeye çalışmış!

Adama da yazık, insan bir şey diyemiyor...

Joaquin Phoenix’in başrolünde yer aldığı Joker filmi vizyona girdi, çok beğenildi. Çok alternatif bir çizgi roman filmi olmasına, daha da önemlisi +18 olmasına rağmen şimdiden inanılmaz bir hasılat elde etti ve daha da edecek gibi görünüyor. Joker rolünü Joaquin Phoenix’ten önce canlandıran Jared Leto, kendisinin başrolünde olmadığı bir Joker filmi yapılacağını öğrendiğinde çok çok mutsuz olmuş ve bu filmin yapılmasını durdurmayı denemiş.

2016 yılındaki Suicide Squad filminde Joker’i canlandıran Jared Leto, bu rol için inanılmaz hazırlanmıştı. Zaten kendisi metot oyunculuğunda çok üst düzey bir isim. Joker rolü için de kendini role fazla kaptırdığına dair şeyler konuşuluyordu setteki arkadaşları tarafından. Kendisine büyük ayıp edilmişti ve Suicide Squad’da 10 dakika civarı gösterilmişti yalnızca. Suicide Squad zaten Joker’in hikayesi değildi, bu yüzden o filmde az gösterilmesini anlayabiliriz ancak Joker’e daha fazla odaklanan filmler gelmeliydi bana sorarsanız kesinlikle. Zaten bir solo film ve Harley Quinn ile bir film çıkacaktı hatta senaryoları bile hazırlandı diye biliyorum ancak o seviyeden ilerlemedi sonrasında.

The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Jared Leto, Todd Phillips ve Joaquin Phoenix’in solo Joker filmi üzerinde çalışmaya başladıklarını duyunca manajeri aracılığıyla şikayette bulunmuş. Leto ayrıca Hollywood’un güçlü simalarından biri olan müzik menajeri Irving Azoff’tan da Warner Bros.’la konuşup bu filmin yapımını durdurması talebinde de bulunmuş. THR, bu olaylardan sonra Leto ile Azoff’un yollarını ayırdığını; Leto’nun aynı zamanda menajerliğini yapan şirketten de ayrıldığını iddia ediyor.

Birds of Prey’de ve yeni Suicide Squad’da zaten yer almıyor. Bir de bu olay yaşandı. Her ne kadar DCEU’da yer almasa ve 80’lerde geçse de artık çok çok popüler bir Joker’imiz var. Özetle, Jared Leto için Joker rolünün yolları kapandı gibi görünüyor. Büyük bir sürpriz olmazsa tabii.

Belki Joaquin Phoenix’in Joker’ini çok beğendiğiniz için Jared Leto’ya kızacaksınız ama adamın hakkını gerçekten büyük yediler. O da kesinlikle abartmış ama insan bir rol için bu kadar hazırlansa ve yalnızca 10 dakika canlandırabilse içine oturur. Ben hem Jared Leto’nun oyunculuğunu sevdiğimden ve onu Joker olarak daha fazla görmek istediğimden hem de empati yaptığımdan pek eleştirmiyorum bu konuda kendisini.

Siz ne diyorsunuz?

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER