JAMES GUNN, tekrardan GUARDIANS 3 yönetmeni olarak işe alındı! (Baştan sona tüm süreci özetledik)

Kovulan James Gunn, işinin başına geri getirildi...

Guardians of the Galaxy 3’ü yazıp yönetecek olan James Gunn, yıllar yıllar önce atmış olduğu pedofili ve çocuk istismarı içerikli tweetlerinin gün yüzüne çıkmasının ardından Disney tarafından kovulmuştu. Bu tweetleri tabii ki desteklemiyoruz ancak neredeyse 10 yıl önce attığı tweetleri tamamen mizah amaçlı attığını -her ne kadar şakası bile yapılmayacak şeyler olsa da- ve o zamanlarda bu olaylarla mizah yapılmaması gerektiğini bilme olgunluğunda olmadığını söyleyen Gunn, pişman olduğunu da açıkça dile getirmişti. Guardians ekibi de James Gunn’ın hayatlarında gördükleri en kibar ve nazik insan olduğunu söylemişlerdi; ardından da kendisinin geri dönmesini istediklerini belirten bir bildiri yazıp ekipçe altına imzalarını atmışlardı. Dave Bautista, olayı bir adım ileri götürerek James Gunn olmazsa yeni filmde oynamayacağını söylemişti.

James Gunn’ın Twitter’da yazdıklarının stüdyonun değerleriyle ters düştüğünü ve bu yüzden ilişkilerini sonlandırdıklarını belirten Disney başkanı Alan Horn, normal şartlarda 2019’un başlarında çekimlerine başlanması planlanan Guardians of the Galaxy 3’ün şimdilik rafa kaldırıldığını açıklamıştı.

Temmuz 2018 civarı gelen bu açıklamanın ardından, yukarıda da bahsettiğim gibi oyuncuların ve hayranların büyük isteği sonrasına Disney’in CEO’su Bob Iger, bir açıklama yapma gereği duymuştu. Bob Iger, Eylül 2018’de yaptığı bu açıklamada; James Gunn’ın kovulma olayı önüne geldiği an hiç tereddüt etmediğini, kararlarının sonuna kadar arkasında olduklarını söylemişti.

Söylenenlere göre kovulma aşamasından sonra James Gunn ile Disney’in az önce bahsettiğimiz abileri bağlarını koparmamışlar ve konuşmaya devam etmişler. İki taraf da birbirini anlamış, Gunn da kovulmasını anlayışla karşılamış.

O kadar ay geçti ve şimdi Disney kararını geri çekme kararı aldı. James Gunn, tekrardan Guardians of the Galaxy 3 yönetmeni olarak işe alındı!

Tabii arada ilginç bir şey oldu. James Gunn’ın Marvel’dan boşa çıktığını gören DC, hemen onu kendi bünyesine kattı. The Suicide Squad filmini Gunn’a emanet ettiler. Guardians da kötü karakterlerin bir araya gelip kahraman oldukları bir filmdi, The Suicide Squad da öyle olacak. Oradaki başarısını buraya da taşıyabileceğini düşündüler ve bence çok mantıklı bir hamle.

The Suicide Squad’ın çekimlerine bu sonbaharda başlanıyor. James Gunn’ın oradaki işi bitince de Guardians 3’ün çekimlerine başlanacakmış. Tahminen 2020’nin sonlarına kadar Guardians çekimlerine başlanmaz. 2022’den önce de vizyonda olması zor görünüyor. Bir de şöyle bir sıkıntı var ki Chris Pratt, bu yılın sonlarına doğru Jurassic World 3’ün çekimlerine geçecek. Onun da takvimine uymak gerekecek.

Şu anda çok ilginç bir durum oluştu. Aynı anda hem DC hem de Marvel filmlerinde oynayan oyuncular daha önce gördük ancak çok önemli rollerde değillerdi. Şimdi hem benim hatırladığım kadarıyla bir yönetmen ilk kez iki şirketin de filmini yönetecek hem de ikisi için de gayet önemli bir konumda olacak. Hem de iki şirket için de “çok iyi sayılamayacak karakterlerin iyi olup dünyayı kurtarması” temasında, takım filmleri yönetecek.

Zaten James Gunn’ın Guardians of the Galaxy 3 için yazdığı senaryonun hazır olduğunu biliyoruz. Marvel da “Gunn yönetse de yönetmese de biz Gunn’ın senaryosunu kullanacağız” açıklamasını yapmıştı. Şimdi de James Gunn, kendi oluşturduğu seriye geri döndü; güzel bir iş çıkmaması için hiçbir sebep kalmadı.

Son olarak, James Gunn, işinin başına dönünce Twitter üzerinden çok etkileşim alan bir açıklama yayınladı; onu da Türkçe şekliyle aşağı bırakıyorum.

“Son birkaç aydır beni destekleyen herkese müthiş minnettarım. Her zaman olabileceğim en iyi insan olmaya devam etmek için uğraşıyorum. Disney’in kararını takdir ediyorum ve hepimizi sevgiyle bağlayan filmler yapmaya devam etmek için heyecanlıyım. Sevginiz ve desteğiniz sayesinde, inanılmaz derecede alçak gönüllü olmaya devam ediyorum. Kalbimin derinliklerinden teşekkürlerimi sunarım. Hepinizi seviyorum”

Ne kadar çok “devam etmek” demişsin be kral.

Neyse, siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? James Gunn kovulmuş olarak kalmalı mıydı yoksa bu filmin başında olmayı hak ediyor mu?

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER