JAKE GYLLENHAAL İNANILMAZ BİR ROL İLE SPIDERMAN 2’YE KATILIYOR!

Jake Gyllenhaal'in olası rolüyle alakalı her şeyi anlattık...

Adı bir ara Batman rolüyle de anılan Jake Gyllenhaal‘in Spiderman 2 ile birlikte MCU‘ya adımını atması bekleniyor. Söylentilere göre ünlü aktör Spiderman’in ezeli düşmanlarından Mysterio‘yu canlandıracak.

İlk kez 1964 yılında çizgi romanlarda ortaya çıkan Mysterio, Spiderman’in de yaratıcıları olan Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yaratıldı. Mysterio’yu tanımayanlar için kısaca özetlemek gerekirse, büyük bir stüdyoda özel efekt uzmanı olarak çalışan Quentin Beck, daha sonradan bu yeteneğini illüzyonlar yaratıp, suç işlemek için kullanıyor. Spiderman 2’nin ana kötüsü olması ve Jake Gyllenhaal tarafından canlandırılması beklenen Mysterio’nun yanında filmde Michael Keaton‘ın canlandırdığı Vulture karakteri olacak.

Jake Gyllenhaal’ın ismi ilk kez bir Spiderman filmi geçmiyor. Tobey Maguire‘ın Peter Parker rolünü oynadığı ilk Spiderman serisi zamanında Tobey Maguire belini incitmişti ve yerine Jake Gyllenhaal düşünülmüştü. Ancak sonradan Tobey Maguire iyileşince seri devam etmişti. Spiderman 2 ile ilgili de bilgi vereyim biraz. Öncülü dünya genelinde 880 milyon dolar hasılat yapan filmin yönetmeni ilk filmde olduğu gibi Jon Watts olacak. Yazarlar da değişmedi. Chris McKenna ve Erik Sommers yine kalemlerinin başında olacak. Çekimlerine bu yaz Londra’da başlanacak olan film, 5 Temmuz 2019’da vizyonda olacak.

Kategori
FİLM
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER