INFINITY WAR’UN SONUNDA THANOS’UN ELDİVENİNE NE OLDU?

Birlikte teoriler üretelim...

Yıllardır beklenen ve 10 yıllık Marvel Sinematik Evreni’ni bir bakıma finalize eden Avengers: Infinity War bildiğiniz gibi dün vizyona girdi. Henüz filme gitmediyseniz filme inanılmaz coştuğumuz bir yazı var sitede. Ona şuradan bir göz atın derim ben. Eğer ben olaya çok uzağım, diyorsanız şuradan da sizi Thanos’u tanıttığımız içeriğe alabiliriz. Yazının geri kalanı SPOILER içereceğinden, filmi izlemeyenler ile burada ayrılalım. Onlar da filmi izledikten sonra katılabilirler bize.

Filmi izleyenlerle kaldığımıza göre hiç lafı uzatmadan, bodozlama şekilde konuya giriyorum. Thanos, 6 sonsuzluk taşını topladıktan sonra meşhur “parmak şıklatma” hareketiyle evrenin yarısını toz haline getirdi biliyorsunuz ki. Parmak şıklatma hareketinden sonra Thanos ile Gamora’nın küçüklüğü arasında geçen bir diyaloğu izledik. Ardından sahnenin devamı geldi ve Thanos’un “Infinity Gauntlet” isimli eldivenini çok yıpranmış halde gördük. Thor, Thanos’a “Ne yaptın sen?” dedi ve Thanos da kendine bir geçit açıp ortadan kayboldu.

Eldiven zarar görmüşse ve kullanılamayacak haldeyse Thanos’un büyük güç kaybedeceği aşikar. Ancak, Avengers’ın sonraki filmde ilk hedefi kül olup ortadan kaybolan arkadaşlarını geri getirmeye uğraşmak olacak. Zaten eldivene bir şey olmuşsa bile taşlar hala Thanos’un elinde ve istediği zaman Nidavellir’e gidip Eitri’ye yeni bir eldiven yaptırmak gibi bir şansı da var. Eldivenin şöyle de önemli bir işlevi olabilir Avengers 4’te. Bakarsınız, Avengers ekibi bir şekilde eldiveni ele geçirir (tabii tamamen eldivenin zarar görmediğini varsayıyorum) ve zaman taşı da orada olduğundan her şeyi eski haline getirirler. Tabii ki önce Thanos’un nerede olduğunu ve ona nasıl ulaşacaklarını çözmeleri gerekiyor. Bu konuda da filmin after-credits sahnesinde logosunu gördüğümüz ve Nick Fury‘nin bir çağrı yolladığı Captain Marvel yardımcı olabilir. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Thanos’un eldivenine ne oldu, hala çalışıyor mu?

Kategori
DOSYAFİLM
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER