INDIEWIRE listeledi: 2019’un GÖZDEN KAÇMIŞ ama izlenmesi gereken 23 filmi!

Sadece popüler yapımları izlemek olmaz değil mi?

IndieWire, 2019’da vizyona girmiş ve gözden kaçmış filmleri derlediği bir liste yayınladı.

Bu liste, sadece popüler yapımları izleyenler için bir farklılık; popüler yapımları izlememeyi havalı bir olay zannedenler için de adeta bir cevher sayılabilir.

Maalesef her film, hak ettiği seviyede izlenmiyor. Buna reklam bütçesinin azlığı, tanınan oyuncuların olmaması gibi onlarca sebep sayılabilir. İnsanlar günümüzde bir tüketim çılgınlığı içerisinde olduğundan, çoğunluk sadece çok izlenen filmleri izliyor. Mesela bizim sitemizde hem incelediğimiz hem de yönetmeniyle röportaj yaptığımız Küçük Şeyler filmi, yılın en iyi Türk filmlerindendi. Gel gör ki, izlenmesine baktığında doğru orantılı bir rakam göremiyorsun.

İşte IndieWire, kenarda köşede kalmış, gözden kaçmış 23 filmden oluşan bir liste hazırladı bunun için. Sinefiller için harika bir liste bana sorarsanız. Açın izleyin buradan ilginizi çeken filmleri. Listenin şöyle bir olayı var: Bu filmlerin tamamı, Amerika’da 2019 yılı içinde vizyona girdi. Yani ülkemizde daha önceki yıllarda gösterilmiş veya henüz gösterilmemiş filmler de bulabilirsiniz. Hadi başlayalım!

 

The Art of Self Defense

 

 

Birds of Passage

 

Blinded by the Light

 

 

Diamantino

 

Donnybrook

 

An Elephant Sitting Still

 

Fast Color

 

End of the Century

 

Give Me Liberty

 

Hala

 

Knives and Skin

 

Luce

 

Mickey and the Bear

 

Ms. Purple

 

Native Son

 

Piercing

 

Share

 

Styx

 

Sword of Trust

 

Tigerland

 

Wild Nights With Emily

 

The Wind

 

Woman at War

 

Sizin bu yıl izleyip çok beğendiğiniz ancak insanların gözden kaçırdığını düşündüğünüz filmler var mı? Yorum atarak bizimle de paylaşın, hep beraber yeni filmler keşfedelim!

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER