HIZLI VE ÖFKELİ 9’dan ilk resmi fragman geldi: JOHN CENA’nın sürpriz rolü şaşırttı!

F9'dan ilk resmi fragman...

Çağımızın en büyük film serileriden Hızlı ve Öfkeli‘nin dokuzuncu filminin ya da orijinal adıyla F9‘un ilk resmi fragmanı yayınlandı.

Eğer 2019’daki Hobbs & Shaw‘ı saymazsak, Hızlı ve Öfkeli serisinin bugüne kadar 8 filmi çıktı. Şimdi de 9’a hazırlanıyoruz. F9, izleyeceğimiz son 2 hikayeden biri, 10. filmle birlikte Hızlı ve Öfkeli serisi son bulacak; spin-off’lar evreni devam ettirecek. Neredeyse 20 yıllık bir seriden bahsediyoruz, 1-2 nesil bu seriyle büyüdü.

2001 yılından bu yana 6 milyar dolara yakın hasılat elde eden seri, tahminen son 2 filmin vermiş olduğu gazla bu rakamı çok daha yukarıya taşıyacaktır. Sizinle geçtiğimiz gün filmin ismini, posterini ve ilk teaser’ını paylaşmıştık. Cuma günü de full fragman geliyor demiştik. Heh, işte o fragman geldi, ben de oturdum bilgisayar başına. Buyurun fragmanı şöyle bırakayım, sonra konuşmaya devam edelim:

Dom ve Letty’nin yeni bir hayat kurma planı, geçmişlerinden kaçamadıkları için suya düşüyor ve olaylar gelişiyor. Filmin kötüsü olan John Cena’nın gizemli bir hırsız ve sürücü olduğunu öğrenmiştik ancak bu fragmanla birlikte Dom’un kardeşi de olduğunu öğrendik. Bu gerçekten sürpriz oldu. Cena, hayatını erkek kardeşi Dom’dan her anlamda daha iyi olmak için harcayan bir karakteri canlandırıyor.

Vin Diesel, Dominic Toretto karakteriyle geri dönüyor. Onun dışında Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Helen Mirren ve Charlize Theron da önceki filmlerde gördüğümüz karakterleriyle bu filmde de yer alacaklar. Vin Diesel ve Dwayne Johnson’ın arasındaki tatsızlık son bulmuş gibi görünse de, ne yazık ki Dwayne Johnson filmde yer almayacak. John Cena ve Cardi B ise bu filmde kadroya katılan isimler.

Üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı filmleri yöneten Justin Lin, bu filmde de yönetmen koltuğunda oturuyor. Ayrıca kendisi Hızlı ve Öfkeli 10‘un da yönetmen koltuğunda oturacak.

Filmin adı gördüğünüz gibi F9. Normalde “ef-nayn” şeklinde okunmalı ancak bir de şöyle düşünelim: “Fnine”. Hatırlarsanız bir önceki filmin ismi The Fate of the Furious idi. Onun “Fate” kısmı da “feyt” şeklinde okunduğundan “F8” oluyordu. Aslında bu filmin ismi bir öncekinin devamı gibi yapılmış. Ya da ben paranoyağım.

F9, 22 Mayıs 2020‘de vizyona girecek. Fragmanı nasıl buldunuz?

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER