HENRY CAVILL’den JUSTICE LEAGUE pazarlaması ve SUPERMAN bıyığı yorumu: “SAÇMAYDI!”

Detaylar aşağıda...

DC‘nin sinema evrenini eleştirmeyen bir tek Henry Cavill kalmıştı, artık o da yok. Bildiğiniz gibi DCEU‘da Superman‘i Henry Cavill canlandırıyor. Evrenin ilk filmi olan Man of Steel ile fena olmayan yorumlar alan DC, Batman v Superman ile resmen çöküşe geçti. Justice League‘in hasılat miktarı deseniz, rezalet. Çok isterim DC sinemada Marvel kadar başarılı olsun ancak yanlış stratejiler, geç kalınması, en büyük rakibinin bu sektörde inanılmaz dominant olması ve yaratılan kötü bir algı operasyonu var ortada. Neyse, şimdi konumuz bu değil. Henry Cavill, geçtiğimiz günlerde Empire‘a bir röportaj verdi ve orada Justice League’in pazarlama stratejisi, Superman’in iğrenç bir efektle tıraş edilen ve internette sağlam alay konusu olan bıyığı dahil olmak üzere bazı konularla ilgili birtakım yorumlar yaptı. 35 yaşındaki aktör, Superman’in Justice League’in hiçbir tanıtım fragmanında yer almamasını, hiçbir posterde bulunmamasını saçma bulduğunu söyledi. Ancak hikayede bazı sürprizlerin olması gerektiğini, izleyenleri şaşırtmak için sürprizlerin gerekli olduğu da belirtti. Hatta söylediklerini şöyle tam haliyle aşağı bırakayım:

“Konsept basit ve saçmaydı. Bence bunu herkes de böyle görüyordur. Haliyle, ben o filmin basın turlarına gidiyorsam o filmde oynuyorum demektir. Bunu elbette biliyordunuz ve bu yüzden birlikte tuhaf bir dans yapmak zorunda kaldık. Ancak izleyiciler için biraz gizem kalsın istedim. Bugünlerde filmlerde biraz gizem olmasının önemli olduğunu düşünüyorum.”

Henry Cavill ayrıca eleştirmenlerin filme verdikleri kötü tepkiler hakkında da konuştu. Bunun çeşitli sebepleri olduğunu söyleyen Cavill, bundan değerli bir ders çıkararak tecrübelendiklerini söyledi.

İngiliz aktör, o meşhur bıyığıyla ilgili de yorumda bulundu. Bu arada olayı bilmeyenler için anlatayım: Henry Cavill’ın, Mission: Impossible – Fallout filminin çekimlerinde bıyıklı olması gerekiyordu ancak Justice League, Mission Impossible’ın çekimleri devam ederken yeniden çekimlere gitti ve Henry Cavill’ın sözleşme gereği kesemediği bıyığını özel efektle yok ettiler. Tabii buna ne kadar “özel efekt” veya ne kadar “yok ettiler” denebilirse. Henry Cavill, Justice League’in yeniden çekimlerinin genişliğine şaşırdığını belirtip şunları söyledi:

“Bıyık fikrini gerçekleştirdiğimizde, şu an ortaya çıkmış olan olayların ortaya çıkmasını beklemiyordum. Ayrıca Justice League’in yeniden çekimlerinin bu kadar geniş olmasını da beklemiyordum. Filmi izlediğinizde (Mission: Impossible – Fallout) sahte bir bıyık kullanmamızın imkansız olduğunu anlayacaksınız.”

Henry Cavill, hala DC bünyesinde çalıştığı için olaylar hakkında inceden inceden göndermeler yapmış ama biz seni anladık abicim, rahat olabilirsin. Ha bu arada, Henry Cavill’in meşhur bıyığını beyaz perdede izlemek istiyorsanız; Mission: Impossible – Fallout, 27 Temmuz 2018‘de vizyondaki yerini alacak.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER