HELLBOY filmi rezil rüsva oldu, vizyondan erken KALDIRILMAK zorunda kaldı!

Ne yazık ki, kadere bakın...

David Harbour’un başrolünde olduğu yeni Hellboy, büyük rezil oldu arkadaşlar. Vizyondan da kalkmak zorunda kaldı. Zaten film, her yerde aşırı düşük puanlar ve çok kötü eleştiriler almıştı. Hatta belki siz Hellboy’un vizyona girdiğinden bile habersiz olabilirsiniz. Film hiç yankı uyandırmadı zira.

12 Nisan’da vizyona giren film, zaten vizyon tarihi açısından bize “Yürek yemişler herhalde” dedirtmişti. 26 Nisan’da Avengers: Endgame varken 12 Nisan’da vizyona girmesi, herhalde bu kadar kötü sonuçlarla karşılaşmasındaki büyük etkenlerden biri.

Amerika’da 5 haftada 21,9 milyon dolar hasılat edebilen Hellboy, dünyanın geri kalanında ise bu sürede 18,1 milyon dolar hasılat elde edebilmiş. Toplamda 40 milyon dolar hasılat elde eden filmin bütçesi ise 50 milyon dolar. Büyük bir zarar da söz konusu yani.

Eskiden çekilmiş olan iki Hellboy filmi, çok çok daha yüksek seviyede hasılat elde etmişti. Birincisi yaklaşık 100, ikincisi ise yaklaşık 160 milyon dolar gibi rakamlara ulaşmıştı.

Yeni Hellboy filmini çeken Neill Marshall, Hellboy’u daha da devam ettirmek istediğini, devam senaryolarının bile hazır olduğundan bahsetmişti ancak bu rakamlara baktığımızda o filmlerin gelmesi imkansız gibi görünüyor.

Biraz da Türkiye rakamlarından bahsedelim. Film şu anda bizim ülkemizde de tüm salonlardan kaldırılmış. Gösterildiği tek salon dahi yok Box Office Türkiye’den aldığım verilere göre. Hellboy, vizyonda kaldığı süre boyunca Türkiye’de 131.379 kişi tarafından izlenmiş ve 2.275.997 lira hasılat elde etmiş. Bana sorarsanız iyi bile. Ben daha da az bekliyordum.

Özetle Hellboy’a yazık oldu. Siz ne diyorsunuz?

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER