Güzel Bir Haber: THE PEANUT BUTTER FALCON Vizyona Giriyor!

İçinizi ısıtacak bir film geliyor...

Daha önce “Kendinize bir iyilik yapın” başlığıyla incelediğimiz The Peanut Butter Falcon filmi ülkemizde “Hayallerin Peşinde” adıyla vizyona giriyor.  Tyler Nilson ve Michael Schwartz ikilisinin birlikte hem yazıp hem yönettiği film 27 Mart’ta vizyonda olacak. Daha önceleri ülkemizde vizyon girme ihtimali düşük göründüğü için bu haber mutluluk verici oldu. Filmin başrollerinde Shia LaBeouf, Dakota Johnson ve Zack Gottsagen var. Yan rollerde ise karşımıza Bruce Dern, John Hawkes, Thomas Haden Church ve Jon Bernthal gibi tanıdık yüzler çıkıyor.

Down sendromlu bir genç olan Zak, güreşçi olma hayaliyle kaldığı bakım evinden kaçarak TV’de gördüğü bir güreş okuluna doğru yola çıkar. Bu macerada haydut tipli Tyler ile tanışır. Bakım evinde Zak’den sorumlu olan Eleanor’un da olaya müdahil olmasıyla karşımıza dünyalar tatlısı bir yolculuk komedisi çıkıyor.

Ben filmi Filmekimi’nde izleme fırsatı bulmuştum ve kesinlikle 2019’un en underrated birkaç filminden biri olduğunu düşünmüştüm. 2019’un en iyi 15 filmi listemde de #6 numarada yer vermiştim. Film bana oldukça pozitif bir etkide bulunmuştu, sinemadan çok mutlu ayrıldığımı hatırlıyorum. Açıkçası çok yükseklerden uçan, epik bir film değil ancak her kesime hitap edebilecek, samimi bir yapım olduğu kesin.

Bu güzel filmi radarınızda bulundurmanızı içtenlikle tavsiye ediyorum.

Kategori
FİLMHABER
Kerem Uluçay

Sinefil, amatör yönetmen, koleksiyoner. Eski müzisyen ve basketbolcu. Şu sıralar mühendislik öğrencisi. Çizgi roman ve tiyatro diğer ilgi alanları.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER