GERÇEKTEN OYUNUN SONU: Russo Biraderler, MARVEL’dan ayrılıyor!

Endgame dediler de inanmadınız...

Avengers: Endgame, 25 Nisan’da Türkiye’de; 26 Nisan’da ise dünya genelinde vizyondaki yerini aldı. Tüm dünyada çizgi roman ve süper kahraman severler, filme akın ettiler. İsmi boşuna “oyunun sonu” değil. Avengers: Endgame,  10 yıllık Marvel Sinematik Evreni’ni finalize ediyor.

Biz bunu sadece sinematik evren için düşünmüştük ancak görünene göre Russo Biraderler için de oyunun sonu gelmiş. MCU için Captain America: The Winter Soldier, Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War ve son olarak Avengers: Endgame filmlerini yöneten Joe ve Anthony Russo; GamesRadar ile yaptıkları röportajda birtakım açıklamalarda bulundular.

“Bu, bizim için de oyunun sonu. En azından şimdilik. Daha fazla Marvel filmi yapmayı planlamıyoruz. Marvel için tekrar film yapmamız belki gelecekte tekrar gündeme gelebilir çünkü kendileriyle harika bir çalışma ilişkimiz ve yaptıkları şeye büyük bir tutkumuz var.”

2014 yılında Captain America: The Winter Soldier ile MCU’ya giriş yapmışlardı. Kevin Feige’nin onları işe alırken nasıl bir kumar oynadığını unutmamak lazım. Marvel’da bu kadar başarılı iş çıkaracaklarını tahmin etmek gerçekten zordu çünkü bu filmlerden önce uzun metrajlı olarak sadece komedi filmleri yönetmişlerdi. Birkaç başarılı dizileri vardı ancak Feige’yi yine de bu riske girdiği için tebrik etmek lazım.

Kaptan Amerika: Kış Askeri, hala birçok kişinin favori Marvel filmidir. Muhteşem bir filmdi gerçekten. Zaten Civil War’da da çok fazla süper kahramanı bir arada çok iyi yönettiklerini gördük. Civil War’da da başarılı olmaları, onları Infinity War ve Endgame için yegane seçenek haline getirdi.

Daha önce başka bir içeriğimizde bahsetmiştik, Russo’lar bir Stan Lee balgeseli üzerinde çalışıyor. Onun detaylarını da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Geri dönerler veya dönmezler bilemeyiz ama Russo Kardeşler’e şükranlarımızı sunuyoruz. Bu sinematik evren için verdikleri emek yadsınamaz. Infinity War ve Endgame, kuşkusuz ki şu ana kadar çıkmış çizgi roman uyarlamalarının en başarılılarından. Sevdiğimiz, takip ettiğimiz bu filmleri bize olabilecek en kaliteli şekilde sunduğunuz için teşekkürler. Bundan sonra yapacakları işleri merakla bekliyoruz.

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER