Filmin yönetmeni cevapladı: AQUAMAN filminde diğer JUSTICE LEAGUE üyeleri yer alacak mı?

Aquaman yaklaşıyor, peki filmde JL üyeleri olacak mı?

27 Aralık’ta ülkemizde vizyona girecek olarak Aquaman’i artık iple çekmeye başladık. Çok geç başlanmış olsa da filmin posterleri, fragmanları, tanıtım videoları bir bir yayınlanıyor. DC’nin kötü gidişatına Shazam ile birlikte son verebilecek mi seyredip göreceğiz. Aquaman hakkında insanların merak ettiği sorulardan biri de filmde diğer Justice League üyelerinin yer alıp almayacağıydı. Filmin yönetmeni James Wan, bu konuya açıklık getirdi.

Çizgi romanlarda çok fazla görünen bir şey değil bu zaten. Aquaman genelde kendi işini kendi halletmeyi seven bir karakter. Egosu da var. Atlantis’te yaşanan bir sorun için Justice League üyelerini çağıracak yapısı pek yok.

Entertainment Weekly‘e konuşan James Wan, diğer Justice League üyelerinin filmde yer almayacağını  açıklayarak şunları söyledi:

“Hikayeyi sadece Aquaman’in dünyasında tutmak istedim ve diğer karakterlerin kendi filmlerinde yaptıklarının etkilerinin bize yansıması hakkında endişe etmek istemedim.  Bu işi en temiz ve kolay yoldan halletmenin, bir Aquaman hikayesi anlatmaktan geçeceğini düşündüm.”

DC Sinematik Evreni, solo filmleriyle başarılı gidiyor. Man of Steel olsun, Wonder Woman olsun gerçekten güzel ve başarılı filmler. Şimdi evreni toparlamak için solo filmlere önem vermeleri lazım. Demek ki James Wan da bu yüzden Aquaman’e diğer JL üyelerini hiç karıştırmamış. Warner Bros. bu konuda Wan’a özgürlük de tanımış belli ki. Çünkü kendisi şunları da söyledi:

“Onlara bunun büyük bir evrene bağlı olmasını anladığımı ve saygı duyduğumu ancak günün sonunda anlatmak istediğim hikayeyi anlatmam ve karakteri geliştirmem gerektiğini söyledim. Stüdyo buna saygıyla yaklaştı. Benim filmimde karakter bir şekilde başlıyor ve sonunda çok farklı bir şeye dönüşmüş olarak bitiriyor.”

Bakalım Aquaman, hiçbir Justice League üyesinde ihtiyaç duymadan başarılı olabilecek mi? Yani başarılı olabilecek mi derken gişede başarılı olmaktan bahsediyorum. Yoksa karakter herhalde başarılı olacak, bu bir süper kahraman filmi.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER