FİKRİN OLSUN: The Propaganda Game’in kısa incelemesi!

“FİKRİN OLSUN” ismini verdiğimiz bu serimizde size bir filmin, dizinin ya da belgeselin kısa incelemesini yapacağız. Yani ne konu hakkında aşırı bilgi sahibi olacaksınız, ne de hiç bilmeyen biriyle...

“FİKRİN OLSUN” ismini verdiğimiz bu serimizde size bir filmin, dizinin ya da belgeselin kısa incelemesini yapacağız. Yani ne konu hakkında aşırı bilgi sahibi olacaksınız, ne de hiç bilmeyen biriyle eşit seviyede olacaksınız. Bu tarzda inceleme yapmamızın nedeni, özellikle inceleyeceğimiz şeyi izleyip-izlememe arasında kaldıysanız oldukça işinize yarayacağını düşündüğümüzden. Bugün The Propaganda Game isimli belgeseli inceliyoruz. Hadi başlayalım!

En iyi belgesel ödülüne sahip olan Alvaro Longoria’nın yazıp yönettiği 2015 yapıımı The Propaganda Game, Koreli olmayan tek Kuzey Kore çalışanı Alejandro Cao de Banos’un yönetmen Alvaro’yu belli kısıtlamalar içinde Kuzey Kore’yi gezdirmesini konu alıyor. Belgeselin en önemli özelliği de halkın gerçekten dünyada neler olduğu hakkında hiçbir fikrinin olmamasına rağmen hala Kuzey Kore halkının özgür olduğunu ve ABD’nin, yaşanan tüm kötü olayların sorumlusu olduğunu düşünmesine değiniyor. Gerçek görüntüleriyle ve değindiği önemli noktalarla son birkaç yıldır çıkan boş belgesellerden olmadığını gösteriyor ama sonuçta bu bir belgesel. İyi bir belgesel ama sadece belgesel sevenlere hitap eden türden. Eğer belgesel izlemekten hoşlanmayan biriyseniz, Propaganda Game’den zevk alacağınızı garanti edemeyiz.

Sonuç olarak; boş vaktiniz varsa ve belgesel izlemekten keyif alıyorsanız The Propaganda Game’i izlemenizi öneriyoruz.

Yönetmen: Alvaro Longoria

Yazar: Alvaro Longoria

Çıkış yılı: 2015

IMDb puanı: 6.8/10

Kategori
FİLM
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER