Mario’nun filmi geliyor!

Gelin detaylara birlikte bakalım...

Kasımda, Wall Street gazetesi, Nintendo’nun Minions ve Despicable Me filmlerinin yapımcısı Illumination ile bir Super Mario animasyonu yapcaklarını yazmıştı. Şimdi de Nintendo’nun genel müdürü Tatsumi Kimishima, şirketin filmi birlikte yapacakları partneri, yani Illumination’ı, duyurdu. Dağıtımını Universal Pictures’ın gerçekleştireceği Mario filmi, Despicable Me ve Minions gibi başarılı yapımlara imzasını atmış Illumination’a emanet.

Filmin 2020’de Tokyo Olimpiyatları ve Nintendo’nun açmayı planladığı Super Nintendo Land’den önce sinemalarda olması planlanıyor. Wall Street gazetesinin Kasım’daki haberine göre, Nintendo filmin yapımında yaratıcı rolünde olacak ve yönetmen koltuğunda da serinin yaratıcısı Shigeru Miyamoto oturacak. 1993’teki Super Mario Bros. filmi başarısızlığınadn sonra böyle bir filme adım atmak büyük risk, ama sonuçta filmin arkasında koskoca Nintendo ve Illumination var. Umarız bu film de Netflix’in Zelda dizisi gibi yalan olmaz.

Kategori
FİLM
Yağmur Yüksel

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu, öğretmen ve çevirmen. 4 yaşından beri oyun oynuyor, durdurulamıyor. Stanley Kubrick, Star Wars, Harry Potter ve Crash Bandicoot vazgeçilmezlerinden sadece birkaçı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER