Dünyayı Victor yönetsin: Ballerina (Leap!) incelemesi!

Ballerina’nın hikayesi küçük yetim bir kızın en iyi arkadaşı Victor ile birlikte yetimhaneden kaçmasıyla başlıyor. Yetimhaneden kaçan arkadaşlar hayallerini gerçekleştirmek için Paris’e geliyorlar. Ana karakterimiz Felicie’nin en büyük hayali...

Ballerina’nın hikayesi küçük yetim bir kızın en iyi arkadaşı Victor ile birlikte yetimhaneden kaçmasıyla başlıyor.
Yetimhaneden kaçan arkadaşlar hayallerini gerçekleştirmek için Paris’e geliyorlar. Ana karakterimiz Felicie’nin en büyük hayali başarılı bir balerin olmak iken Victor ise Mucit olmak istiyor. Bunun için Paris’e gelen iki arkadaş, hayallerini gerçekleştirmek için çeşitli olaylara karışıyor. Film için tereddüt etmeden diyebiliriz ki Ballerina tam olarak klasik bir animasyon filmi. Eğlenceli karakterler, ışıltılı bir dünya, arada bir gelen kısa ama kaliteli aksiyon sekansları ve başarılı seslendirme ekibiyle (Maddie Ziegler, Elle Fanning, Dane Dehaan, Carly Rae Jepsen) kaliteli bir yapım olmuş.

Ama uyaralım; filmin ana karakteri Felicie arada gerçekten sinir bozucu olabiliyor. Her şeye rağmen film, animasyon sevenler için gayet izlenesi. Ama bu tarz animasyon sevmeyenler için biraz sıkıcı olabilir. Filmin senaryosu biraz klişe. Filmi izlerken birazdan ne olacağını kolayca tahmin edebiliyorsunuz. Neyse ki burada filmin güçlü yanlarından müzikler olaya giriyor. Filmde müzikler gayet güzel kullanılmış. Sonuç olarak diyebiliriz ki Ballerina, animasyon sevenler için ortalamanın biraz üstünde bir film ama animasyon filmlere çok düşkün olmayan kişilere hitap etmeyebilir.

Kategori
FİLM
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER