DISNEY AÇIKLADI: Yeni STAR WARS ve AVATAR filmleri ne zaman gelecek? (2027’ye kadarki takvim)

Disney'in önümüzdeki yıllardaki takvimini anlattık...

Disney, geçtiğimiz aylarda 21st Century Fox’u satın alarak dünyanın en büyük stüdyosu olmuştu. Tabii, FOX’u satın almasıyla beraber Disney’in eline bir sürü film ve dizi geçti. Disney’in eline geçen yapımları derlediğimiz içeriğe buraya tıklayarak, Disney’in eline geçen büyük yapımlarla neler yapabileceğini konuştuğumuz içeriğe ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Walt Disney’in sahip olduğu yapımların en büyüklerinden olan Avatar ile Star Wars hakkında birtakım tarihler açıklandı. Bu yıl çıkacak Rise of Skywalker’dan sonra Star Wars’a bir süre ara verecek stüdyo, sonrasında ise Star Wars’un 3 yeni filminin çıkacağını açıkladı.

İlk olarak 2014 yılında vizyona gireceği söylenen Avatar 2 ise defalarca ertelenmiş ve en son tarih olarak 2020 yılı söylenmişti. Şimdi biraz daha ertelendi ve Avatar 2’nin vizyona gireceği tarih, 17 Aralık 2021 olarak açıklandı. Bildiğiniz gibi Avatar’ın 3D taknolojisini ilk uygulayan film olma özelliği var. Belki de bu yüzden hala tarihin en çok hasılat elde eden filmi. Avatar 2 de, gözlüksüz 3D teknolojisiyle bizleri tanıştıracak. Nasıl olacağı ve ne kadar yankı uyandıracağı merak konusu.

Neyse, konumuza devam edelim. Şu an Avatar’ın 2 ve 3. filmlerinin çıkacağı kesin. Eğer bu filmler gişede başarılı olursa, 4 ve 5. filmler de gelecek.

Bir de The New Mutants’tan yeni haberler var. Sürekli ertelenen, sürekli ek çekimlere yapılan Marvel filmi; 3 Nisan 2020’de vizyona girecek. Bir filmin 2 yıl kadar ertelenmesi büyük bir olay. Demek ne kadar kötüyse, anca toparlayacaklar. Bu kadar ertelenmeden sonra güzel bir film olmasını bekliyorum açıkçası.

Disney’in ertelediği diğer film ise James Gray’in Brad Pitt’li bilim kurgu filmi Ad Astra. Filmin yeni vizyon tarihi 20 Eylül 2019.

1961’de çıkan West Side Story filmi yeniden çekiliyor. Steven Spielberg’ün imzasını taşıyacak filmin vizyon tarihi ise 18 Aralık 2020.

Gambit filmini bekleyenler için ise kötü bir haberimiz var. X-Men karakterinin uzun süre önce açıklanan filmi, FOX’un Disney’e geçmesiyle yalan olmuş belli ki. Zira Disney’in açıklamış olduğu takvimde göremedik onu.

 

Disney’in açıkladığı Avatar ve Star Wars tarihlerini tam haliyle aşağı bırakarak yazıyı sonlandırıyorum:

  • Avatar 2: 17 Aralık 2021
  • İsimsiz Star Wars filmi: 16 Aralık 2022
  • Avatar 3: 22 Aralık 2023
  • İsimsiz Star Wars filmi: 20 Aralık 2024
  • Avatar 4: 19 Aralık 2025
  • İsimsiz Star Wars filmi: 18 Aralık 2026
  • Avatar 5: 17 Aralık 2027
Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER