DISNEY, 21 CENTURY FOX’u resmen satın aldı! Peki bizi neler bekliyor?

Resmi gelişmeleri ve gelişmelerin film dünyasına yansımalarını anlattık...

Aylardır devam eden anlaşma süreci sonunda sona erdi. Disney resmen 21 Century FOX şirketini bünyesine kattı. Biliyorsunuz, başta Disney FOX’u satın alabilmek için teklifini sunmuş, daha sonra araya Comcast girerek Disney’in teklifini karşılamış ve 2 şirket FOX’u alabilmek için adeta bir yarış içine girmişti. En son Disney’in yaptığı 71.3 milyar dolarlık teklifin üzerine çıkmayacaklarını açıklayan Comcast’in aradan çekilmesiyle, Disney ihalede tek başına kaldı.

Comcast şirketinden yapılan resmi açıklamada “Comcast, FOX’un satışıyla ilgili daha fazla girişimde bulunmayacaktır. Disney’i satıştan dolayı kutlarız. Bunun yerine teklifimizi Sky TV & Broadcast için yapacağız.” ifadelerine yer verildi. Disney ve 21 Century FOX hissedarların birleşmeye alakalı resmi imzaları atmasıyla, FOX Disney’in bünyesine katılmış oldu. Resmi bilgilerin ardından bizi asıl ilgilendiren gelişmelere geçebiliriz.

Disney ile 21 Century FOX birleşmesinin ardından özellikle hayranlar tarafında en çok merak edilen konular: X-Men evreninin geleceği ve bu birleşmenin Marvel Sinematik Evreni‘ne yansımaları.

Disney-21 Century FOX birleşmesinin ardından devam edecek filmleri söylemek gerekirse öncelikle, Dark Phoenix ve New Mutans zaten neredeyse yayınlanmaya hazır halde olduğu için onlar vizyona girecek ve FOX’un son Marvel filmleri olacak bu 2 film. Silver Surfer, Gambit, Doctor Doom, X-Force gibi uzun süredir masada olan ama bir türlü çekilmeyen filmler iptal. Deadpool da tahmin edeceğiniz gibi devam edecek. Resmi açıklama gelmese de bunlar şu an ortamlarda konuşulan dedikodular. Bana kalırsa da böyle olacak. 2020 yılına kadar MCU’da X-Men ya da mutantlardan herhangi bir iz beklemek hayalcilik olur.

Şunu da söylemekte fayda var, Avengers 4 ile birlikte -çok büyük ihtimalle- evrenin demirbaş karakterlerine veda etmeye hazırlanan Marvel için bu hamle bulunmaz nimet oldu. Kevin Feige sevinçten havalara uçmuştur duyduğunda. Doctor Strange, Black Panther, Spider-Man gibi karakterler ile New Avengers oluşturup, bir de güzel bir X-Men hikayesi oluştururlarsa olası Iron Man, Captain America vb. karakter kayıplarını minimum hasarla geçiştirmeyi başarırlar. Bakalım bu büyük bir gelişme hayatımıza daha neler sokacak? MCU’ya ne gibi değişiklikler getirecek? Hep birlikte göreceğiz.

Kategori
FİLM
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER