DEADPOOL 2 yazarlarından MUHTEŞEM röportaj! “Filmde bebek Adolf Hitler’in ölümü vardı”

Deadpool 2'nin yazarları Rhett Reese ve Paul Wernick'ten harika bir röportaj...

Avengers: Infinity War‘ın yavaş yavaş duraklama dönemine girdiği dönemde Deadpool 2 vizyona girdi ve şimdi de Wade Wilson kırmızı kostümüyle ortalığı kasıp kavuruyor. İtiraf etmek gerekirse benim de “acaba bozdular mı, gişede ilk film kadar başarı sağlayabilir mi?” gibi endişelerim vardı. Ancak film öncülü gibi harikaydı ve ilk 3 gününü 300 milyon dolar ile geçti dünya genelinde. Film birçok gönderme ve ilginç cameo içeriyordu. Bunları izlerken nasıl oluştuğunu çok merak etmiştim ve eminim siz de merak etmişsinizdir. Deadpool 2‘nin yazarlığını üstlenen Rhett Reese ve Paul Wernick’in röportajıyla bu soruların çoğu cevap buluyor. Röportaja geçmeden şunu da belirtiyim, tabii ki röportaj SPOILER içeriyor.

 

Devam filmiyle en çok neyi başarmayı amaçladınız? Sanki biraz ton değişikliği var gibiydi. Belki de doğru kelime bu değil…

Wernick: Bu hikaye aslında birbirinden alakasız bir avuç kişiden ibaret. Ana kişilik Deadpool, dünyadaki yerini kaybettikten sonra bir aile figürü arıyor ve bunu Cable, Domino ile buluyor. X-Force ekibini de unutmamak lazım tabii.

 

Çekip de kullanmadığınız post-credits sahneleri oldu mu?

Wernick: Çok ilginç post-credits fikirlerimiz vardı aslında yapmadığımız. X-Force ekibiyle röportaj yapılan bir versiyon vardı mesela. Bir tanesinde Chris Evans Human Torch’tu.

 

Aa, bu neden olmadı? Güzel olurmuş aslında.

Wernick: Biliyorum…

 

Chris Evans mı kabul etmedi?

Reese: Hayır, hayır. Biz o kadar ileri gitmedik. Biri bu fikri ortaya atmıştı ama biz bu haliyle olmasının daha iyi olacağını düşündük.

 

Başka bir şeyler var mıydı peki ilginç?

Reese: Aslında şöyle bir şey vardı, bebek Adolf Hitler’in ölümü.

 

NE?!

Reese: Deadpool zamanda geçmişe gidip bebek Hitler’i öldürecekti. Böyle bir sahne olacaktı.

Wernick: Hatta olacaktı değil ‘oldu’. Böyle bir sahne çektik hatta seyircilere izlettik ama Hitler bile olsa bir bebeğin ölümünün filmin komik havasını bozacağını düşündüğümüzden çıkarmaya karar verdik.

 

Peki Vanisher karakterinin daha sonradan Brad Pitt çıkması da neydi öyle?

Wernick: Ne yaparsak bunun sonu eğlenceli bir yola çıkar diye düşündük. Ekip, öyle biri gerçekten var mı yok mu son ana kadar bilemedi. Brad Pitt yapma kararı ise son ana kadar yoktu aslında aklımızda.

Reese: Brad ile yaptığımız çekim, filmin son çekimlerinden biriydi. “Bunu bir bardak Starbucks karşılığında yapacağım ama Ryan gerçekten gidip bana Starbucks’tan kahve almalı.” dedi Brad. Ryan da gerçekten gidip ona Starbucks’tan kahve aldı. 2 yıldız aktörünün o hallerini görmek çok eğlenceliydi.

 

Brad Pitt’in Cable rolüyle ilgilendiği doğru mu?

Wernick: Brad ile Cable hakkında konuştuk ama Josh’la çalıştığımız için çok mutluyuz. Rolünü çok iyi oynadı.

 

Deadpool 2’de çok iyi saklanmış bir cameo var, hatta biz ilk izleyişte görememiştik. Matt Damon var.

Reese: Cable günümüze geldiğinde, tuvalet kağıdı sohbeti yapan iki kişiye hangi yılda olduğumuzu soruyor. Arabanın arkasındaki iki kişiden biri konuşuyor, işte o konuşan Matt Damon.

Wernick: Sete geldi ve makyaj sandalyesinde uzun zaman geçirdi. Makyaj bittikten sonra Matt Damon olduğunu anlamanıza imkan yoktu. Bu yüzden filmde kimse fark edemedi.

 

Filmin bir bölümünde Deadpool X-Men’e katılıyor. Malikanede diğer üyelerin nerede olduğuna bakınırken arkada asıl üyeler görünüyor. Sonrasında Beast, Deadpool içeriyi görmesin diye kapıyı yavaşça kapatıyor. Bu nasıl oldu?

Wernick: Birinci filmde bütçemiz yetmediğinden bununla dalga geçmiştik.

Reese: Aslında FOX’un bütçesi yetmedi.

Wernick: Aynı espriyi yine yapmak istedik ama arkaplana da o karakterleri eklemek bunu oldukça geliştirdi. O sırada Simon Kinberg, Montreal’de Dark Phoenix’i çekmekle meşguldü. Onlar orada çekti, biz de Vancouver’da yeşil perdenin karşısında çekim yaptık. Birleştirince ise ortaya çıkan bu oldu.

Reese: İlk filmden ikinciye gerçekten büyük bir gelişim yaşadık. İlk filmde bu oyuncuları gösteremezdik, belki istemezlerdi ama bu film için sorduğumuzda hepsi yer almak isteyeceğini söyledi.

Kategori
FİLM
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER