DEADPOOL 2, DISNEY’den sansür yedi! “Hani hiçbir şeye karışmayacaktınız?”

Dokunmayın geveze paralı askerimize...

Bildiğiniz gibi Disney, birkaç ay önce tam 52.4 milyar dolar ödeyerek 20th Century Fox‘u satın aldı ve Hollywood’un en büyük stüdyosu oldu. Hepimizin farkında olduğu üzere Disney’in yapımları oldukça renkli. Aslında karanlık olması gereken yapımları bile sırf çocuklara da hitap edebilmek için fazla renkli yapmasından dolayı çok eleştiri alıyor Disney. Bazı yapımların aslında çok daha güzel olabileceğini, Disney’in bu politikası yüzünden beklenileni karşılayamadığını söylüyor insanlar. Bazen bu duruma ben de katılmıyor değilim. Zaten daha Disney ve Fox’un anlaşması da tam olarak resmileşmiş değil bildiğim kadarıyla. Süper kahraman aleminin an farklı, en cesur karakterinin filmine dokunmaları beni oldukça üzdü. Ryan Reynolds ne derse, o harfiyen uygulanmalıydı bu filmde. İlk filmde olmuştu ve ne kadar keyif aldığımız ortada.

Disney, Fox’u satın aldığı zaman Deadpool hayranları telaşa kapılmıştı. Ya Deadpool‘u da herkese hitap etmesi için R-Rated olmaktan çıkarırlarsa, diye. Disney de “Telaş yapmayın, Deadpool şu an olduğu gibi R-Rated kalacak.” gibi bir açıklama yaparak hayranların yüreğine su serpmişti. Ne yazık ki çok zaman geçmeden Disney, geveze paralı askerimize müdahalede bulundu.

Ryan Reynolds, Rhett Reese ve Paul Wernick‘in birlikte yazdığı filmin senaryosunda Disney ile Fox’un anlaşmasına bir gönderme varmış. Ancak bu espri Disney’in pek hoşuna gitmemiş ve filmden çıkarılmasını istemiş. Geri kalanını Ryan Reynolds’tan dinleyin:

“Bu benim kanayan yaralarımdan biri çünkü filmde, şu anda olmayan bir espri vardı -muhtemelen bunu söylemeye iznim yok ama- ve Fox onu çıkarmamı söyledi. Daha çok Disney ile alakalıydı ama Fox çıkarmamı söyledi. Şimdi geriye bir bakıyorum da belki bu mantıklı bir karardır.”

Aslında Reynolds direkt olarak bunun Disney-Fox anlaşması ile alakalı bir espri olduğunu söylememiş ama hem röportajın yayınlandığı Entertainment Weekly‘de öyle tahmin etmişler hem de bunu anlamak için inanılmaz bir zekaya gerek yok.

Geçtiğimiz günlerde de Deadpool 3‘ün olup olmayacağına emin olmadığını söyleyen Ryan Reynolds, bu açıklamalarıyla bizi korkutuyor. Zaten Deadpool 2‘yi de Infinity War‘la çok yakın tarihe koymaları, filmin gişesini düşürecek diye korkutuyor beni. Geveze paralı askeri beyaz perdede sıkıntılı günler bekliyor olabilir arkadaşlar, hazırlıklı olalım. Hiç istemesek de Disney’in bu küçük hamlesi bir başlangıç olabilir. Düşünmek bile istemesek de Disney’in bu projeye karışma ihtimalini, Deadpool’un devam etmeme ihtimalini aklımızın bir köşesinde bulunduralım. Sosyal medyadan tepkimizi gösterelim, gerekirse dualar edelim. Disney böyle bir şey planlıyorsa da onlara bunu yaptırmayalım.

Ee, siz ne düşünüyorsunuz Disney’in bu hamlesi hakkında? Küçük küçük başlıyorlar mı müdahaleye yoksa sadece kendi markalarına laf atıldı diye mi yaptılar bu hareketi?

Ha bu arada Deadpool 2, 18 Mayıs‘ta sinemalarda.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER