DC’nin şu andan itibaren 2022’ye kadar çıkacak TÜM filmleri!

En çok hangisini bekliyorsunuz?

Aldığı yoğun eleştiriler, ertelemeler ve yönetmen değişimleriyle Marvel’a rakip olma amacıyla yola çıkıp, kendine kötü bir yol çizen DC Sinematik Evreni -orijinal adıyla Worlds of DC– özellikle Wonder Woman’ın aldığı iyi yorumlar ile Aquaman’in gişede sağladığı başarı ile bir nebze nefes almış gibi görünüyor. En azından önlerindeki filmlere daha rahat bir kafayla bakabilirler. Birçok seyirci gözünde repütasyonları oldukça kötü ve gelecek filmlerden de pek umudu yok bu insanların. Ancak yine de güzel olmaya aday filmler de yok değil. Ayrıca benim gibi hala DC’den iyi bir şeyler bekleyenler de vardır diye düşünüyorum ve sizleri DC’nin önümüzdeki 3 yıl boyunca neler yapacak ona bakmaya devam ediyorum.

 

Shazam! – 5 Nisan 2019

Karakter zaten kendinden eğlenceli ve cıvık bir karakter. Bu da yönetmene DC’nin alışılagelmiş filmlerinden farklı bir film yapma şansı veriyor. Karakteri ve hikayesini bilmeyenler, filmi izledikten sonra “Marvel gibi olsun da tutsun diye yapmışlar.” falan diyecek büyük ihtimalle.

 

 

Joker – 4 Ekim 2019

Worlds of DC’ye ara veriyoruz burada. Çünkü biliyorsunuzdur, bu film bağımsız bir iş olacak. Hatta çok farklı bir film izleyeceğiz bence, setten gelen görüntüler bana o izlenimi verdi şahsen. Joaquin Phoenix’i başarısız bir komedyenden kötü adama giden bir adam olarak izleyeceğimiz film 2019 sonuna doğru vizyonda.

 

Birds of Prey – 7 Şubat 2020

Suicide Squad’da Harley Quinn öyle bir ilgi aldı ki, DC bu karakteri içeren bir proje için hemen kolları sıvamıştı o günlerde. Çizgi romanda da güzel bir hikayeye ve karakterlere sahip olan Birds of Prey, DC için umut vadeden bir proje olarak duruyor.

 

Wonder Woman 1984 – 5 Haziran 2020

İlk filmle DC’ye rahat bir nefes aldıran, kadın bir karakter ile de gişede başarı sağlanabileceğini gösteren Wonder Woman’ın devam filmi de yavaş ama emin adımlarla geliyor.

 

DC Super Pets – 21 Mayıs 2021

İlk olarak 1962’de Adventure Comics’in 293. sayısında çizgi roman severlerin karşısına çıkan bu ekip, 2021 yılında bir animasyon filmiyle vizyona girecek. LEGO Batman Filmi’nin de yazarı olan James Stern, DC Super Pets’i yazıp yönetecek. DC Super Pets ekibi Krypto the Super-Dog, Streaky the Super-Cat, Beppo the Super-Monkey, Comet the Super-Horse, Damian Wayne’in köpeği Titus; Aquaman’in denizatı Storm, Flexi the Plastic Bird, Bat-Cow ve Clay Critter’ten oluşuyor.

 

The Batman – 25 Haziran 2021

Matt Reeves’in yöneteceği The Batman filminin başrolünde Ben Affleck’in rol almayacağını biliyoruz. Bu yazıyı yazdığım tarihte henüz Bruce Wayne karakterine hayat verecek isim belli değil. Film hakkında da elimizde çok bilgi yok. Tek bildiğimiz şey Batman’in dedektiflik yönüne yoğunlaşacağı.

 

The Suicide Squad – 6 Ağustos 2021

İlk film çok eleştiri alsa da gişede fena bir hasılat elde etmemişti. Harley Quinn ve Deadshot gibi karakterler ile ilgi görüp belirli bir seviyeye ulaşan film yine de daha doğru kararlarla çok daha iyi olabilirdi. Filmin yönetmeni David Ayer de daha sonradan verdiği bir röportajda Joker karakterini filmin ana kötüsü yapmayıp çok az süre verdiği için pişman olduğunu itiraf etmişti. İkinci filme Suicide Squad 2 ismi verilir diye beklenirken The Suicide Squad ismi verildi. Guardians of the Galaxy filmlerinin yönetmeni James Gunn’ın yazıp yöneteceği The Suicide Squad’dan benim beklentim ilk filme oranla daha fazla.

Kategori
FİLM
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER