DC’nin JUSTICE LEAGUE DARK filmi kayıplarda!

İyice sarpa saran Justice League Dark ve DCEU'yu konuştuk...

2013 yılında duyurulan ancak şu anda ne senaryosu, ne yönetmeni, ne de yayınlanma tarihi olan Justice League Dark ile parçası olması tahmin edilen DCEU plansız şekilde ilerlemeye devam ediyor.

2013 yılında Man of Steel‘in yayınlanmasıyla Marvel’ın başarıyla devam ettirdiği evren fikrini uygulama koyan DC, maalesef bu konuda rakibi kadar başarılı olamadı. Bu bir gerçek, sevin ve sevmeyin. Man of Steel’in ardından Batman v Superman: Dawn of Justice, Wonder Woman, Justice League ve Aquaman yayınlandı DCEU etiketi altında. Ancak bu süreçte yayınlanan veya yayınlanmayan filmler hakkında çıkan söylentiler, haberler, yönetmen değişimleri gerçekten de çok yordu herkesi. DC’nin bu evren fikrine herhangi bir planlama olmadan, bodoslama ve sırf Marvel aldı başını gidiyor diye girdiği çok belliydi.

Aşağı yukarı Man of Steel’in yayınlandığı dönemlerde Justice League Dark filmi de duyurulmuştu, en azından isim olarak zikredilmişti. 2011’de ilk kez DC Comics‘in New 52 serisinde görülen bu ekip, isminden de anlayacağınız üzere Justice League gibi bir oluşum, ancak daha çok büyü, sihir, şeytan gibi karanlık işlerle uğraşıyorlar. Ekibin ana karakterleri arasında Zatanna, Swamp Thing, Deadman, John Constantine gibi isimler yer alıyor. Film ilk duyurulduğunda Guillermo del Toro yönetmen koltuğundaydı ve film üzerine çalışmaya başlamıştı. Senaryosu bile hazırdı ama DC, diğer filmleri önden koyup Justice League Dark’ı bekletince del Toro da görevini bırakma kararı aldı. Ondan boşalan yönetmenlik koltuğuna Edge of Tomorrow’un yönetmeni Doug Liman getirildi. Yıllardan 2017’ye gelmiştik ve DC hala film için net bir tarih vermiyordu. Bu durum, Liman’ı da bezdirdi ve o da görevini bıraktı. Doug Liman’ın yerine IT filminin yönetmenleri Damián Szifron ve Andrés Muschietti düşünüldü ama bir hamle olmadı o yönde.

Şu anda filmin belirli bir yönetmeni, dolayısıyla herhangi bir yayınlanma tarihi de bulunmuyor. Ancak şöyle enteresan bir haber çıktı geçtiğimiz günlerde. JJ Abrams‘ın sahibi olduğu prodüksiyon şirketi Bad Robot‘un Justice League Dark’ın hazırlanmasında görev aldığı söyleniyor.

Justice League Dark’ın çizgi romanlarını okumuş biri olarak konuşuyorum, eğer iyi yansıtılabilirse gerçekten harika bir film ortaya çıkabilir. Joker’in de aldığı başarılardan sonra bu tarzda karanlık çizgi roman işlerinin artacağını düşünüyorum. Justice League Dark da bu yöne giden harika bir adım olabilir.

Kategori
FİLMHABER
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER