DC ve MARVEL’ın şu andan itibaren 2019’un sonuna kadar çıkacak TÜM filmleri!

DC ile Marvel'ın 2019 takvimini listeledik...

Her sene çıkan DC ve Marvel fimlerini artık tüm dünya merakla takip ediyor. Biz de size elimizden geldiğince aktarıyoruz bu filmler hakkındaki her şeyi. Dedik ki biz neden gelecek olan DC ve Marvel filmlerini listelemiyoruz?

Hem elimizin altında hepsini tek yerde görebileceğimiz derli toplu bir yazı olsun hem de neler gelecek şöyle bir göz atalım istedik. Hazırsanız başlıyoruz!

 

Captain Marvel (Marvel) – 8 Mart

Kevin Feige’nin “Şu ana kadar tanıttığımız karakterler arasında en güçlüsü” olarak adlandırdığı Captain Marvel’ın, Avengers ekibini Thanos’tan kurtarmaya gelmesi bekleniyor. Kendi filmi de 90’larda geçecek ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde vizyona girecek.

 

Shazam! (DC) – 5 Nisan

Fragmanlarından sonra çok beğenilen ve büyük heyecanla beklenen Shazam’ın, DC Sinematik Evreni’ni kurtarabilecek film olabileceği konuşuluyor.

 

Avengers: Endgame (Marvel) – 26 Nisan

Avengers: Infinity War’da kahramanlarımızın başına gelen “malum” olaydan sonra gelecek film büyük bir merakla bekleniyor. Orijinal Avengers kadrosundan birkaç kişiye veda edeceğimiz tahmin ediliyor filmde. Filmin ismi Avengers: Endgame olarak açıklandı, 1-2 tanıtım ve fragman da yayınlandı. Haliyle bizim filme olan gazımız göklerde. Aslında bir veda filmi olacağı için de üzücü gelmiyor değil.

 

X-Men: Dark Phoenix (Marvel) – 7 Haziran

Devamlı yeniden çekimleri yapılan ve vizyon tarihi ertelenen film, inşallah 7 Haziran’da vizyondaki yerini alacak. Filmin ek çekimleri, neredeyse normal çekimleri kadar sürmüş. Bu kadar sorun çıkan bir proje nasıl olacak, toparlayabilmişler mi merak konusu. Ben bile bu listede bu filmin vizyon tarihini 2-3 defa güncelledim, en son 14 Şubat’ta vizyona girmesi bekleniyordu. Şu an 7 Haziran.

 

Spider-Man: Far From Home (Marvel) – 5 Temmuz

Spider-Man’in yeni filmi Far From Home, 5 Temmuz’da vizyondaki yerini alacak. Filmin isminin Far From Home yani “Evden Uzakta” olmasında öyle derin bir anlam aramayın. Peter Parker, arkadaşlarıyla Avrupa tatilinde olacak, ondan dolayı bu isim konmuş. Gayet güzel bir fragman da yayınlandı. Merakla bekliyoruz.

 

The New Mutants (Marvel) – 2 Ağustos

Yine sıkıntılı bir X-Men projesi. Vizyon tarihi birkaç kez değişmiş, ek çekimleri çok çok fazla olan bir X-Men filmi daha. Her şey planlandığı gibi olursa, 2019’da tam 3 tane X-Men projesi gelecek. Ne kadar başarılı olacakları ise merak konusu.

 

Joker (DC) – 4 Ekim

Joaquin Phoenix’in başrolünde yer alacağı solo Joker filmi, DCEU’dan bağımsız olacak. Film 1980’lerin Gotham’ında geçecek. Düşük bütçeyle yapılacak olan film, tam olarak bir süper kahraman filmi gibi olmayacakmış. Kendine has bir tarzı olacak yani. Projeyi daha detaylı anlattığımız yazıya gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Wonder Woman 1984 (DC) – 1 Kasım

Wonder Woman’ın ilk filmi, DC’nin büyük bir başarısıydı. Kadın süper kahramanların kendi filmleriyle beyaz perdede oldukça başarılı olabileceğini gösterip 10 yıldır bunu hiç denemeyen Marvel’a da yol göstermiş oldular. İkinci film, adından da belli olduğu gibi 1984’te geçiyor. Merakla bekliyoruz.


Son güncelleme: 16 Mart 2019

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER