DC ve MARVEL’ın şu andan itibaren 2019’un sonuna kadar çıkacak TÜM filmleri!

DC ile Marvel'ın 2018/19 takvimini listeledik...

Her sene çıkan DC ve Marvel fimlerini artık tüm dünya merakla takip ediyor. Biz de size elimizden geldiğince aktarıyoruz bu filmler hakkındaki her şeyi. Şimdi hazır yılın son aylarına doğru yaklaşırken, çıkacak bir sürü sonbahar filmini heyecanla beklerken dedik ki biz neden gelecek olan DC ve Marvel filmlerini listelemiyoruz?

Hem elimizin altında hepsini tek yerde görebileceğimiz derli toplu bir yazı olsun hem de neler gelecek şöyle bir göz atalım istedik. Hazırsanız başlıyoruz. Dediğim gibi 2018 sonbaharı ve 2019 yılının tümünü listeleyeceğiz.

 

2018

 

Venom (Marvel) – 5 Ekim

Beyaz perdede ilk kez 2007 yılında Spider-Man 3’te gördüüğümüz Venom, bu sefer kendi filmiyle karşımıza çıkacak. Hem de Spider-Man’siz. Venom’un filmi aynı zamanda Sony’nin başlatacağı Spider-Verse’ün ilk filmi olarak geçiyor.

 

Spider-Man: Into the Spider-Verse (Marvel) – 14 Aralık

Peter Parker değil de siyahi örümceğimiz Miles Morales’in başrolde olacağı animasyon, merakla bekleniyor. Özellikle yayınlanan fragmanından sonra merak iyice arttı. Bilmiyorsanız internette bir göz atın deriz.

 

Aquaman (DC) – 21 Aralık

DC, evreni toparlamak için solo filmlere yönelecek gibi görünüyor. Aquaman de şu an için sorunsuz giden filmlerden. Jason Momoa’nın Aquaman oyuncuğuna zaten hastayız, filmi de merakla bekliyoruz. Bakalım Worlds of DC’nin akıbeti ne olacak?

 

 

2019

 

X-Men: Dark Phoenix (Marvel) – 14 Şubat

Devamlı yeniden çekimleri yapılan ve vizyon tarihi ertelenen film, inşallah 14 Şubat’ta vizyondaki yerini alacak. Filmin ek çekimleri, neredeyse normal çekimleri kadar sürmüş. Bu kadar sorun çıkan bir proje nasıl olacak, toparlayabilmişler mi merak konusu.

 

Captain Marvel (Marvel) – 8 Mart

Kevin Feige’nin “Şu ana kadar tanıttığımız karakterler arasında en güçlüsü” olarak adlandırdığı Captain Marvel’ın, Avengers ekibini Thanos’tan kurtarmaya gelmesi bekleniyor. Kendi filmi de 90’larda geçecek ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde vizyona girecek.

 

Shazam! (DC) – 5 Nisan

Fragmanlarından sonra çok beğenilen ve büyük heyecanla beklenen Shazam’ın, DC Sinematik Evreni’ni kurtarabilecek film olabileceği konuşuluyor.

 

Avengers 4 (Marvel) – 3 Mayıs

Avengers 4 çekimlerinden bir görsel.

Avengers: Infinity War’da kahramanlarımızın başına gelen “malum” olaydan sonra gelecek film büyük bir merakla bekleniyor. Orijinal Avengers kadrosundan birkaç kişiye veda edeceğimiz tahmin ediliyor filmde. Marvel şu anda filmin ismini resmi olarak açıklamadı ve bunun sebebini de “İsimde spoiler yer alıyor” diye açıkladı. O yüzden şimdilik “Avengers 4” diye çağırıyoruz.

 

Gambit (Marvel) – 7 Haziran

Gambit de büyük sıkıntıları olan projelerden biri. 3 defa falan yönetmeni değişen film, birkaç kez de ertelendi. Şu anki tarihi 7 Haziran olarak görünüyor ancak artık pek güvenemiyoruz. Filmin başrolünde Channing Tatum yer alacak.

 

Spider-Man: Far From Home (Marvel) – 5 Temmuz

Spider-Man’in yeni filmi Far From Home, 5 Temmuz’da vizyondaki yerini alacak. Filmin isminin Far From Home yani “Evden Uzakta” olmasında öyle derin bir anlam aramayın. Peter Parker, arkadaşlarıyla Avrupa tatilinde olacak, ondan dolayı bu isim konmuş. Merakla bekliyoruz.

 

The New Mutants (Marvel) – 2 Ağustos

Yine sıkıntılı bir X-Men projesi. Vizyon tarihi birkaç kez değişmiş, ek çekimleri çok çok fazla olan bir X-Men filmi daha. Her şey planlandığı gibi olursa, 2019’da tam 3 tane X-Men projesi gelecek. Ne kadar başarılı olacakları ise merak konusu.

 

Joker (DC) – 4 Ekim

Joaquin Phoenix’in başrolünde yer alacağı solo Joker filmi, DCEU’dan bağımsız olacak. Film 1980’lerin Gotham’ında geçecek. Düşük bütçeyle yapılacak olan film, tam olarak bir süper kahraman filmi gibi olmayacakmış. Kendine has bir tarzı olacak yani. Projeyi daha detaylı anlattığımız yazıya gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Wonder Woman 1984 (DC) – 1 Kasım

Wonder Woman’ın ilk filmi, DC’nin büyük bir başarısıydı. Kadın süper kahramanların kendi filmleriyle beyaz perdede oldukça başarılı olabileceğini gösterip 10 yıldır bunu hiç denemeyen Marvel’a da yol göstermiş oldular. İkinci film, adından da belli olduğu gibi 1984’te geçiyor. Merakla bekliyoruz.

 

Son güncelleme 9 Eylül 2018

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

Spor aşığı, internet ve dijital medya meraklısı, popüler kültür sever. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Yorum yok

Yorum bırak

*

*

BENZER