Daha önce kimse böylesini yapamamıştı! AVENGERS: INFINITY WAR’dan inanılmaz açılış rekoru!

Detaylar aşağıda...

Bildiğiniz gibi Avengers: Infinity War, 27 Nisan’da vizyona girdi. İnanılmaz bir açılış yapan film, rekoru da kırdı. Onu anlatacağım ama önce size birkaç içerik önermek istiyorum. Marvel, 10 yıldır ilmek ilmek ördüğü sinematik evreni, Infinity War ile taçlandırınca biz de siteyi bununla alakalı yazılarla doldurduk haliyle. Filmi spoiler’sız incelediğimiz yazıya buraya, Infinity War’un sonunda Thanos’un eldivenine ne olduğunu konuştuğumuz yazıya buraya, filmde ölen, hayatta kalan ve durumu belli olmayan karakterlerin tamamını derlediğimiz yazıya ise buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Gelelim asıl konumuza. Infinity War, beklendiği gibi tüm zamanların en iyi açılışını yaparak büyük bir rekor kırdı. Gerçekten Marvel’ı tebrik etmek gerekiyor. 10 senedir bu filmin yolunu yaparak bu başarıyı kesinlikle hak ettiler. İlk 3 gününde dünya çapında 630 milyon dolar hasılat elde eden film, dediğim gibi tüm zamanların en iyi hafta sonu açılışını yaptı.

Variety‘nin haberine göre Infinity War, İngiltere’de açılış rekorunu kırdı. Film, ABD’de de 250 milyon dolar hasılat elde ederek açılış rekorunun yeni sahibi oldu. Rekorun bir önceki sahibi, ilk üç gününde 248 milyon dolar hasılat elde eden Star Wars: The Force Awakens‘dı. Amerika dışına baktığımız zaman ise Infinity War’un 380 milyon dolar hasılat elde ettiğini görüyoruz. Uluslararası anlamda en büyük açılış 443 milyon dolarlık The Fate of the Furious‘a ait. Infinity War 380 milyon ile ikinci sıraya yerleşti. Tabii ki The Fate of the Furious‘ın bu başarısı Çin’den geliyor. Avengers: Infinity War henüz Çin’de vizyona girmeden bahsettiğimiz rakamlara ulaştı.

Gelelim Türkiye verilerine. Ülkemizde Avengers: Sonsuzluk Savaşı ismi ile vizyona giren film, Box Office Türkiye‘den aldığımız bilgiye göre ülkemizde vizyona girdiği ilk hafta sonunda 683.075 kişi tarafından izlendi ve yabancı filmler arasında en iyi ikinci açılışı yaptı. Ülkemizde tüm zamanların en iyi açılışını yapan film ise ilk üç gününde 783.692 kişi tarafından izlenen Hızlı ve Öfkeli 7. Bu görkemli açılışından anlıyoruz ki Infinity War, toplamda  1.462.002 seyirciyle ülkemizde en çok izlenen süper kahraman filmi olan Batman v Superman‘i de geride bırakacak gibi görünüyor.

BONUS: Box Office Mojo‘nun verilerine göre DC‘nin en büyük kahramanlarının buluştuğu Justice League, vizyonda kaldığı süre boyunca dünya çapında toplam 646 milyon dolar kazanmıştı. Yani Avengers: Infinity War, neredeyse 3 günde bu rakama ulaştı.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER