CEM YILMAZ, ERŞAN KUNERİ dizisi için çalışmalara başladı! Peki ne zaman çıkacak ve konusu ne olacak?

Efsane karakterin dizisi hazırlanmaya başlandı...

İlk kez 2004 yapımı G.O.R.A. filminde gördüğümüz, Cem Yılmaz‘ın efsane karakteri Erşan Kuneri‘nin dizisinin yapılacağını birkaç ay önce size aktarmıştık. Şimdi de Cem Yılmaz, dizi için çalışmalara resmen başlandığını açıkladı!

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Cem Yılmaz (@cmylmz)’in paylaştığı bir gönderi ()

Eski karikatür Cem Yılmaz, dizi ile ilgili bir şeyler karalamış ve bu eskizi şu notla paylaşarak müjdeyi verdi:

“Evet sonunda… Erşan Kuneri’nin 1975-78 arasında sinema macerasını anlatacağım ERŞAN KUNERİ dizisine başlıyorum. 2022’ye hazır olur. Önce biraz eskiz karalama ile başlar, sonra etlenir, canlanır.”

Bildiğiniz gibi Erşan Kuneri, erotik film sektöründe çalışan biriydi. G.O.R.A. filminde tanıştığımız bu karakterin 1969 yılındaki halini de Arif v 216 filminde göstermişti bize Cem Yılmaz. Şimdi de karakterin 1975 ile 1978 arasındaki hayatını izleyeceğiz.

Dizi yapmasına hiç alışkın olduğumuz bir isim değil Cem Yılmaz. Zaten bundan birkaç sene öncesinde olsak bu projenin bir dizisini yapması imkansız olurdu RTÜK’ten ötürü. Şimdi internet ortamı daha özgür olduğu için zaten Cem Yılmaz da bu diziyi bir dijital platforma yapacağını söylemişti. Film yaptığında da +18 sınırı yiyeceğinden sıkıntı olacağını, bu yüzden bu proje için en uygun yerin dijital platformlar olduğunu belirtmişti.

Cem Yılmaz, daha önce katıldığı bir programda dizinin konusunu şu şekilde açıklamıştı: “Erşan Kuneri, farklı ve yeni işler denemek istediği için seks filmlerinden uzaklaşıyor ve tarihi, korku gibi yeni türlere yöneliyor. Biz de Erşan Kuneri’nin bu deneylerini seyredeceğiz.”

Dijital platform deyince ülkemizde Netflix, BluTV ve PuhuTV öne çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Amazon Prime‘ın da ülkemize Masumiyet Müzesi dizisiyle giriş yapacağını aktarmıştık size. Cem Yılmaz geçtiğimiz günlerde Netflix ile sosyal medyadan ufak bir tartışma yaşadı. Eğer o tartışma olmasa ben Netflix’te olacağını düşünürdüm çünkü şu anda neredeyse tüm filmleri Netflix’te var. O tartışmadan dolayı Netflix’i istemezse BluTV bu projeyi kapmak için çok uğraşacaktır. Amazon Prime’ın da böyle büyük bir projeyle ülkemize giriş yapması, başlangıç açısından harika bir strateji olur diye düşünüyorum.

Siz ne diyorsunuz? Bu dizi ile ilgili beklentiniz ne ve hangi platformda olmasını isterdiniz?

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER