CAPTAIN MARVEL’ın INFINITY WAR’a kadar neden hiç çağrılmadığı açıklandı!

Tatmin olur musunuz bilmem ama bir açıklama geldi...

Eğer Avengers: Infinity War’ı izlediyseniz biliyorsunuzdur ki filmden sonraki sahnede Nick Fury, 90’lardan beri kendisinde olan çağrı cihazını kullanarak Captain Marvel’ı Dünya’ya çağırmıştı. Bunun sebebi  de Thanos’un kendisi dahil olmak üzere canlıların yarısını toza dönüştürmüş olmasıydı. Tabii o günden beri herkesin aklında bir soru var: “Bu cihaz 90’lardan beri Fury’deyse, neden bugüne kadar hiç kullanmadı, neyi bekledi?”

Yani New York’un ortasında bir savaş varken neden Captain Marvel’ı çağırmadı mesela? Ya da Ultron’a karşı mücadele verirken? Bunlar baktığınız zaman tam Captain Marvel’lık olaylar.

/Film, Marvel Studios başkanı Kevin Feige ile bu konu hakkında konuştu ve gelen cevap şöyle oldu:

Muhabir: Aşırı irdeleyici sorumu size yöneltmem lazım.

Kevin Feige: Hazırım.

Muhabir: Ve biliyorum ki muhtemelen bunun için bir cevabınız var. Nick Fury, neden Infinity War’a kadar çağrı cihazını kullanmadı? Çünkü gökte büyük bir delik açılmıştı ve uzaylılar New York’a saldırmıştı mesela.

Kevin Feige: Güzel. Söyleyeceğim iki şey var. Birincisi, Captain Marvel acil şeyler için demişti, değil mi? Evet.

Muhabir: Çünkü bu olay sadece bir şehirle alakalıydı. Tahminen tüm Dünya ile alakalı değildi.

Kevin Feige: Söyleyeceğim diğer şey ise, düğmeye basmadığını nereden biliyorsunuz? Daha önce düğmeye hiç basmadığını nereden bilebiliriz ki? Onu daha önce düğmeye basarken hiç görmememiz, daha önce hiç düğmeye basmadığı anlamına gelmiyor.

Muhabir: Güzel cevap.

Ya neresi güzel cevap dayıcım Allah aşkına. Ben New York’a saldırının da, Ultron’un da tüm insanlığı ilgilendiren olaylar olduğunu düşünüyorum. Yani diğer filmlerde yaşanan olaylara çağırmazsın da bu iki olaya çağırırsın be abi. Eğer Fury çağırdıysa ve Captain Marvel bu çağrıyı sallamadıysa da bize neden sallamadığını açıklamak zorundasınız. Ben yine hiç tatmin olmadım bu cevaptan.

Aslında Captain Marvel’ı Dünya’da tutmamaları mantıklı çünkü Dünya’daki hiçbir şey onun için güçlü sayılmaz. O yüzden anlayabiliyorum diğer filmlerde neden gelmediğini ancak bize bunu mantıklı bir şekilde filmlerde göstermelisiniz. Bakalım ilerleyen dönemde yapacaklar mı bunu. Bence Marvel izleyicisine boyunlarını borcu.

Siz ne diyorsunuz? Tatmin oldunuz mu cevaba?

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER